Coursing

Výsledky závodů: 2011, 2012, 2013 2014, 2015

Naše nová aktivita se nám hodně zalíbila....

Coursing je pro psy sportovní aktivitou, založenou na bezprostřední touze psa lovit. Běhá se v přirozeném terénu, často s přírodními či uměle dosazenými překážkami s cílem ulovit kořist, která je tažená navijákem a tuto návnadu představuje igelitový střapec. Běhá se na dvě kola a trať je postavena tak, aby psi prokázali nejen svou rychlost, ale zároveň i štvavost, inteligenci, se kterou návnadě různě nadbíhají a kličkují a s tím spojenou i obratnost, odolnost a vytrvalost.

coursing
Cherry a střapec ....

linka

Začátky byly hodně težké, nechtěli pochopit, že mají běhat za střapcem. Většinou jsem více běhala já, než psi : - ) Po třetím tréninku se všechno změnilo. Šerda je podle našeho trenéra připraven na licenční běhy a tak čekáme na jaro. Mína si zatím stále ještě hraje a nejde jí o lov, i když už si párkrát udělala závěrečné "kill". Spolu běhat moc nemohou...Mína nechce dovolit Šerdíkovi lovit, chytá ho za uši, za chlupy a ještě u toho někdy štěká.

Jinak se zdá, že běžci jsou dobří, běhají rychle a účelně si rozvrhnou síly. Začátek je hodně rychlý, v zatáčkách se už naučili moc nepřebíhat a v závěru je Šerda rychlý ještě dost.... Pokud neztratí z dohledu střapec : - ) .... což se mu někdy stane, ale pokud ho opět uvidí tak je schopen se opět rychle rozběhnout.

coursing ve sněhu

coursing Cesmína

Snad se ještě zlepší a Mína pochopí, že jde o lov a ne o hru ...začne více používat mozek a strategii. Šerda už lovit umí.... Doufám, že to nezúročí někde na poli se skutečným zajícem : - )

čekání na start
čekání na start ....

Při nejbližší příležitosti chceme se Šerdíkem vyzkoušet licenční běhy a zkusit si zazávodit. Doufám, že i Mína se dočká....

Pilně trénujeme..skoro každých 14 dní běháme za střapcem. Mína se hodně zlepšila, sólo běhy jsou již perfektní a má i dobré časy. Naposledy jsme běhali 400m a její čas byl 39,7 s. Nebyla to ale rovinka, půlka trati se běžela mírně s kopce a zpět se běželo do mírného kopce a tak byly časy delší, než by byly na rovině. 5.3. nás čeká opět měřený trénink na 400m na rovině, tak jsem zvědavá jaké časy zaběhneme.

Mína na trati . . .

Tak jsme se dočkali : - ) v sobotu 26. 3 jsme splnili první dva licenční běhy na trati v Radslavicích. Jeden sólo a jeden v páru. Šerdík i Mína měli za sparingpartnera borderku. Naštěstí nebyli výrazně rychlejší a tak to byl rovnocený běh. V neděli jsme licenční běhy dodělali v Bystřici pod Hostýnem. Mína měla za partnerku opět borderku a Šerdík si zaběhl s peruánským naháčem.

Šerdík na startu
Šerdík na startu ....

Mína v trysku  :- )
Trixinka v trysku ... ani jedna nožka není spojená se zemí...asi umí létat :-)

Těšíme se na naše první závody 24.4. opět v Radslavicích a doufáme, že poběží i Mína, protože ta se rozhodla zatím nehárat...... asi nechce štěňátka a chce raději běhat za střapcem :- p

Na závodech se potkáme s dalšími beardedkami co už běhají déle, tak doufám, že se nenecháme zahambit.

Běháme a běháme.... máme vlastní naviják a tak běháme opravdu kdy a kde chceme..... snad se to zúročí na závodech....

linka

trošku jsem se odmlčela a mezitím šel čas.... nejlepším coursingovým závodníkem je Mínečka, ta opravdu loví a kiluje s velikou náruživostí a její výsledky jsou docela dobré. Výsledky našeho snažení najdete nahoře v odkazech z jednotlivých roků. Nevýhodou je, že s ní nemůže běhat nikdo z našich chlupáčů, protože se díky tomu jak Mína doma vládne, nikdo z našich nechce přiblížit ke střapci..."kilují" až je Mína odvlečená.... no a to nás stojí v závodech body. Takže Mína je na tom vždy lépe :-) . Pokud běhá s jiným partnerem, tak je to super, Mína předvede všechnu svou dravost a sílu a lov je opravdu, tak jako by šlo opravdu o život.

Mína a Arisa na startu - gadův memoriál 26.7.2015

 


poslední aktualizace - 09.08.2015
webmaster © Breneva