Novinky

Pokud chcete vědět jak to u nás chodí... tady najdete pár důležitých informací

linka

informace najdete i na našem FCB profilu

linka

3. října 2018

nový domov stále hledá Daenerys... super fenka, která měla zůstat doma? ... Daenerys je správně socializovaná a ve výchově a socializaci stále pokračujeme, aby to nová rodina měla co nejlehčí. Dobře snáší česání, stříhání drápků, kontrolu zubů a nacvičujeme výstavní postoj. Je zvyklá na jízdu autem, chůzi na vodítku i bez vodítka, má hodně dobré přivolání, nebojí se lidí, psů, ani jiných zvířat. Nemá reakci na nárazové zvuky, nebojí se bouřky. Procvičujeme chůzi u nohy, sed, leh a pozici zůstaň. Začali jsme používat klikr pro snadnější pochopení co po ní člověk chce. Procvičujeme odpočinek v kleci a nacvičujeme samotu v místnosti i na zahradě. Na procházky chodí do města i na louky a do lesa. Chodíme do naší "psí školičky" kde zvládá cvičit bez vodítka, raději než společnost ostatních štěňátek, má cvičení :-) Lidi i děti má ráda, ale dá se přivolat od psů, lidí i dětí. Zvladá hygienu v domě, již vydrží přes noc bez problémů, v podstatě se již žádné nehody nestávají...... když to tak čtu, tak je to super pes :-) ale tak to není, někdy má problém s jídlem a nechce jíst vůbec nic, to se v poslední době opět změnilo a kilo masa jí opět nedělá problém, ale nevím na jak dlouho. Umí jíst granule i syrové maso, průjmy, ani jiné problémy nemá, jen se občas drbe, snad to nebude alrgie na nejakou složku krmení. Doufám, že příjdu na to proč to tak je.

...

Hledáme rodinu, která chce beardii se vším všudy, tedy s dlouhými chlupy, které přinesou domů prach, větvičky, bodláky a špínu. Lidi co chtějí psa jako parťáka pro život, ne jako nástroj pro zvednutí si svého ega. Lidi kteří budou svého čtvernohého společníka brát jako člena rodiny, kteří mu dají to co pes pořebuje. Nemusí chodit na výstavy, ale měli by se svému psu věnovat, tak aby byly obě strany spokojené. Tedy procházky, cvičení, zaměstnání, dobrý domov, kvalitní jídlo a lásku, kterou beardie umí vracet plnými tlapkami.... možná je to moc co bych chtěla, ale tohle přeji každému psu, nejenom svému odchovu.

1. října 2018
... mnoho se změnilo... nikdy bych nečekala, že se tohle může stát...

zdraví, možná osud, možná.... prostě můj život se změnil, někteří moji pejsci našli své nové domovy, věřím, že všem je dobře, ba možná lépe než dřív... se mnou zůstala jen ARISKA .... je mi smutno z toho všeho

21. srpna 2018

některá štěňátka se rozprchla do nových domovů, ale jedna černá fenka a jeden černý pejsek, stále svoji novou milující rodinu nemají.... Tak vám je představíme:

Nádherná černá fenka - Daiquiri Black Silesia Antracit - s perfektně rozloženými bílými zanky, vhodná na výstavy, ale samozřejmě i na sport, či jako chlupatý kamarád, naučená chodit na vodítku i základní hygieně v domě, ráda chodí na procházky, cvičíme výstavní postoj i česání.

.... ......hledáme novou milující rodinu

Velice pěkný, mohutný černý pes, se silnou hlavou a krásným výrazem, neztratí se ve výstavním kruhu, ani jako sportovní pes, je nebojácný průzkumník, rád jezdí autem, hygienu v domě také zvládá, chůze na vodítku není problém.

.... .... hledáme novou milující rodinu

3. srpna 2018

Našim miláčkům je již 6 týdnů, za chvíli se rozletí do nových domovů, ale ne všichni, stále hledáme nové rodiny pro naše kluky Dream ani Drogo ještě nové páníčky nemají, ani jedna hnědá fenka nemá nový domov. Jinak krásně rostou a jsou všichni moc šikovní. Maso jim moc chutná, za chviličku budou mít 4 kila a to je dobře, protože dobrý základ je důležitý. Hrajeme si, běháme, socializujeme. Návštěvy jsou vítámy. Chystáme se na velký výlet, ale to horko je úmorné a nevím kdy a jak to zvládneme.

29. července 2018

Strašně rychle to utíká, jak jsou starší je na co se dívat, spánku je již méně a více her, ale vedra jim tedy moc nesvědčí...ožívají až k večeru. Krásně přibývají na váze... tři mají přes tři kila a ostatní těsně pod :-) masíčko ja prostě masíčko... nevím jestli je mám vůbec učit jíst granule :-) Není moc čas aktualizovat stránky, protože nejdůležitější je hrát si se štěňátky. Stále hledáme nové rodiny pro naše miláčky.

27. července 2018

našim štěňátkům je již 5 týdnů... tady se můžete podívat na fotky

6. července 2018

Dnešek budeme věnovat vážení, měření, focení, mazlení.... Jé Deneris a Drogo mají dneska bez 5g už jedno kilo :-) Dělají čest svým jménům. Další se pěkně srovnali na 880g a dvě hnědé holky jsou bohužel o deset deka lehčí, mají jen 780g ale nic jim neschází a určitě to trošku daženou až dostanou maso :-) Desert Rose dohnala svoji větší hnědou sestru a váží opravdu obě stejně.

5. červenec 2018

Jakmile začalo být teplo, tak jseme štěňata vynesli poprvé ven. Jsou to pěkní macci. Dnes se poprvé pokoušeli udržet se na vlastních nohách a první krůčky po trávě se jim daří. Stále jsou to nemotorové, ale dokáží se pěkně rozčílit, když jim to nejde. Pokusy o štěkot a vrčení jsou na dením pořádku. Ale stále víc spí než jsou aktivní :-)

Naše hnědá fenka Diana je hodně akční, na zahradě si ihned našla místo ke spánku , to bude asi ďáblík.

....

27. červen 2018

Štěňata se mají čile k světu, přibírají a jsou nádherná, jako obvykle. Zatím jen spí a jí, ale i tak je na co koukat, další období je pro nás to nejkrásnější. Stále je na co se dívat, co pozorovat a tak vše doma stojí, a vše se točí jen kolem štěňat. Samozřejmě ani další naši chlupatí nestrádají a procházky a hry jsou stále na pořadu dne. Jen času je málo. Nestíhám fotit a čas pádí jako zběsilý.

22. červen 2018

... je to tady. Dnes se po těžkém a dlouhém porodu na čí Trixi narodilo 11 štěňat. Bohužel sil bylo málo a některá štěňata se narodila mrtvá. Zůstalo 7 krásných štěňátek. Dva pejsci v černé barvě a pět fen, dvě hnědé a tři černé.

tady uvidíte jsk se štěňata vyvíjejí i když se jedná o jiné plemeno, je to přibližně u všech plemen stejné. Uvidíte, kdy štěňata začínají vidět, kdy slyší, kdy jim rostou zuby, kdy začnou chodit :-)

18. června 2018

Trixi se už nemůže unést, místo svých obvyklých 28 kg má 35,8 kg a to ještě určitě něco přibere. Chodíme jen na krátké procházky a i tak jí to dává zabrat. Naštěstí se výrazně ochladilo a tropické teploty kolem 28 °C vystřídala zima. Odpoledne jen kolem 15 °C ale Trixi vyhovuje.

19. května 2018

zde uvidíte jak se štěňátka vyvíjejí, je to opravdu zajímavé :-) i když se jedná o jiné plemeno.

17. května 2018

...ultrazvuk ukázal několik malých kuliček u Trixinky v bříšku :-) Budeme se tedy těšit, že kolem 22. června přijde na svět náš vrh "D"

3. května 2018

...tak máme nakryto, dne 22. dubna si do oka padli a dílo dokonali George a Trixinka. 17. května jdeme na ultrazvuk abychom se dozvěděli, jestli se vše podařilo a budeme mít štěňátka. Případní zájemci o naše štěně se mohou předběžně hlásit. Sledujte naše stránky, brzy přibudou další informace.

10. dubna 2018

Čas tak rychle letí, pejsci i my stárneme a nejde všechno, tak jak by jsme si přáli. Ale .... Dnes jsem zjistila, že naše Trixi hárá a tedy zasedla rodinná rada, zda budou štěňátka. Bude to poslední vrh naší Trixi, je stále velmi akční, je zdravá a tak blížící se osmý rok jí nevadí v tom odchovat ještě jeden vrh. Konečně to bude letní vrh, protože ten zimní to nebylo úplně ono. Nejraději mám když mohou štěňata zkoumat zahradu, jezdit autem na louky a užívat si sluníčka společně s námi. Držte nám palce ať všechno dobře dopadne

.... na dlouho jsem se odmlčela to střeštiprdlo Cordýš nám dává zabrat :-)
28. července 2017

Nevím zda jsem to čekala, ale naše Arisa prostě matkou nikdy nebude, ultrazvuk opět žádné štěně neukázal... chtěla jsem aby předala svoji chuť pracovat s ovcemi, tedy pást, svým potomkům. Otcem by byl pes který také pase a má i velké výstavní úspěchy, avšak není nám přáno ... natajím se s tím, že trošku zklamaná jsem, ale život jde dál. Budeme pracovat s naší smečkou a protože chov a starost o štěňata mám ráda, tak koketuji s myšlenkou pořídit si fenku, ale to je ještě na dlouho, nejdříve musím vychovat naše střeštiprdlo Cordýše :-) snad příští rok....

27. června 2017

Trošku jsem se odmlčela. Není nějak čas, snažíme se pracovat se štěnětem a zvolili jsme práci s klikrem, tak je to na dlouho, chce to hodně trpělivosti, ale snad to bude dobré. Nevýhodou je, že moc nemusí pamlsky a tak je cvičení někdy obtížné. Ještě jsme provedli poslední pokus pro Arisku :-) tak kdo ví, tak sledujte náš web, jestli se podařilo.

Mína a Cordial

Mezitím jsme stihli i dvě výstavy - Mezinárodní v Lučenci, kde Trixinka porazila silnou konkurenci a konečně získala titul "Slovenský šampion krásy" a dokonce res. CACIB je počítán jako CACIB :-) Druhá výstava byla klubová v Pezinoku... poprvé jsme představili Cordiala a moc se líbil. Získal BIS štěňat, V pracovní třídě byla Ariska, měla nádherný posudek, líbil se hlavně pohyb s velkou silou v odrazu... ani kratší chlupy nevadili, však beardie je pracovní pes :-) Bakýšek byl v čestné třídě, jen tak aby nezapomněl co to jsou výstavy.

Tak je opět jen pět chlupáčů, stále nějak vzpomínáme na našeho hlídacího, uštěkaného, neustále hrabajícího  a přesto vždy fantastického Šerdíka, je tu nějak ticho, klid .... netrvalo to však dlouho ...hrabání v polích rychle převzala Trixi, štěkání, hodně podobné Šerdíkovi obstará Ariska, Baky převzal roli nejstaršího samce :-) , Mína je asi ráda, že jí už nikdo neotravuje a Cordial ... ten ještě pořád neví :-D

28. dubna 2017

Těžko se to píše, v očích mám slzy.... dnes došlo k jednomu z nejtěžších rozhodnutí... ukončit bolest a velké trápení... za duhový most odešel náš milovaný Šerdík

...za duhovým mostem

10. dubna 2017

Všechna štěňátka našla své domovy. Cordial opravdu zůstane doma, Cersei odjela se svojí paničkou do Norska, kde teď bydlí a pracuje. Curry alias Viktor je v Chomutově a má se super, povzbudil svého psího parťáka k chuti do života a je jim fajn. Ceres alias Bára je blízko Zlína a má svou briardí kamarádku. Jsem moc spokojená, že s všechna štěňátka mají moc dobře. No nevím jestli se má dobře i Cordial. :-)  smečka ho už přijala, ale pokud otravuje je odkázán do patřičných mezí a to se mu asi moc nelíbí. Čas se dělí mezi všechny členy smečky a tak se jistě mají lépe ti co mají své dvounožce jen pro sebe a to vlastně jsou jen Cairo a Casiopea :-) ostatní mají doma své psí kamarády.

Je smutno, Šerda je nemocný a není to dobré..... :-(

12. března 2017

Tak a je to tady... nastal čas loučení. První tři štěňátka jsou už doma u svých nových milujících rodin. Dvě štěňata, tedy Cairo a Casiopea jsou blízko, v Českém Těšíně, což je od nás co by kamenem dohodil. Těším se na ně, protože budou chodit do naší psí školičky, socializace je důležitá věc a setkání s jinými štěňátky a správné vedení zajistí spokojený společný život. Obě rodiny již beardedku měli, tak ví do čeho jdou :-) Cortina odjela do Olomouce, čekali na ní kromě desetiletého synka dvě kočičky a na dvorku slepičky. Jsem zvědavá jak to Cortina zvládne,  :-) Přesvědčit štěně, aby nehonilo to co před ním utíká, to je velký úkol a potřebuje hodně trpělivosti. Pevně věříme, že se jí to společně s paničkou podaří. Cersei u nás bude ještě týden, její nová panička pro ní přijede až v sobotu 18. března, protože nyní je na cestách. Doma jí čekají ještě tři briardí holky, no a jedna beardedka, taky holka, tak doufám, že se dobře začlení :-) no a podle paničky jí čeká výstavní kariera, tak uvidíme. U mne nastává velké rozhodování.... vypadá to, že nás bude o jednoho více.... Cordial, můj favorit asi opravdu zůstane doma. Nadchla mne jeho chuť pracovat, soustředění, zvídavost a rychlost s jakou chápe nové věci i rychlost rozhodování. Bakýš je myšlenkový i pohybový hlemýžď a tak pevně doufám, že Cordial bude to pravé na práci :-)

Po pravdě nevím, jestli jsem normální, ale pět nebo šest... ono je to už asi jedno :-)

...na procházce se štěňaty

1. března 2017

Nějak ani není čas na další povídání..... štěňata rostou a s jejich růstem, přicházejí i velké nároky na pozornost a správnou socializaci. Obojek jim už nevadí, začínáme s chůzí na vodítku, opět jsme stříhali drápky, a porpvé jsme koupali, tedy namočili jsme štěňátka do vlažné vody, umyli, nožky a bříška, ani na umaštěnou tlamku jsme nezapomněli, vyzkoušeli jsme reakci na fénování. Jsou to super manekýni, jen Casiopea by asi chtěla zůstat špinavá :-) Fotili jsme v šestém týdnu, štěňátka mají opět nové povídání a fotky. Počasí se umoudřilo a vypadá to jarně a tak jsou socializační hry a mazlení více na zahradě, než doma. Prošmejdili už skoro celé stavení, někteří se pokouší chodit po schodech, což jim nedovolíme :-) Jsou stále odvážnější, vydávají se do různých zákoutí zahrady a nevadí jim, že se na chvíli ztratí svým sourozencům a zůstanou někde sami. Mamka si s nimi hraje, ostatní členové smečky si je pořád drží pěkně od těla. Tteta Mína je nejlepší tetka na světě, mazlí se a hraje si se štěňaty více než máma. Asi proto, že jí nekoušou do cecíků. Štěknutí a zavrčení je davá do patřičných mezí a štěňata se tak učí kde je jejich místo, jen chudák Trixi se nechává tahat za ocas, trhat srst a otravovat skákáním, dorážením a napadáním. Nevydrží to dlouho a srovná neposluchy opět tam kam patří, dál od ní.

Mamina a štěňata :-)

19. února 2017

Naše štěňátka, zdárně rostou, už mají pět týdnů. Jsou stále více akčnější, spánku a klidu je už méně a více se koná řádění, hraní a objevování nových věcí. Již probíhají socializační hry, zvykání na nárazové zvuky, vysavač, mixer, tleskání, bouchání. Občas jim hraje televize a Luboš jim pouští svoji oblíbenou Metalicu :-) Mohou se rozlézat do všech místností v domě, byli už na výletě autem, které se jim moc líbilo a na jízdu i v terénu, tudíž to pěkně hopsalo, reagovali velice dobře. Po výletě se do auta chtěli vracet, tak to byl jistě dobrý zážitek. Obojky jim už vůbec nevadí , proběhlo druhé odčervení, a druhé stříhání drápků. Začneme učit na vodítko, zkusíme první česání, prohlížení zubů a možná přijde i na první koupel a vysušení fénem, nebo alespoň postupné seznámení s úkony, které každá pořádná beardie a vlastně každý pejsek musí zvládnout bez mrknutí oka :-)

V sobotu večer, před půlnocí jsme natáčeli řádění našich štěňat, které objevili tašku s hřebeny a najvíce je zaujala mikroténová taška. Asi po půl hodině řádění usnuli a byli hodní až do rána... tedy do rána... ve čtyři mne již budili, že mají hlad.

V galerii najdete opět spoustu nových fotek a každé štěně má opět nové povídání, které najdete v sekci "štěňata" rozkliknutím jednotlivých jmen štěňat :-)   no a máme i nové video

Cordial na bedně :-)
Cordial si našel nejlepší místo na spánek .... trénuje pobyt " na bedně "

16. února 2017

Využili jsme poslední den se sluníčkem a vydali jsme se na první výlet autem. Natočili jsme krátké video na které se můžete podívat zde.  Štěňata rostou jako z vody, tedy jako z masa :-) Cairo má již 3 kg ... je to pěkný macek. ale ani ostatní nezaostávají. Škoda, že není teplo a sucho, byli bychom stále někde venku, čerpat nové podněty. Zatím, socializujeme doma. Vysavač již byl vzat na milost a štěňatům nevadí, ani další nárazové zvuky nejsou tak moc stresující, jako poprvé.... to se všichni snažili ukrýt pod gauč. Nybyla to panika, ale jistota je jistota. Nyní je to o mnoho lepší. Někteří odvážlivci jdou tu hrůzu prozkoumat hned, ostatním to chvilku trvá, než vylezou z úkrytu, ale když se objeví máma, tak je to v pořádku a vůbec se nebojí :-)

Na fotce jsou mokrá, ale spokojená, unavená štěňata po prvním výletu.

štěňata v kleci po výletě

12. února 2017

Čas neúprosně letí, naše štěňátka mají vlastně už měsíc. Přibývá lumpáren, her, štěkání, vrčení a samozřejmě loužiček a dalšího nadělení. Někteří jedinci už pravidelně navštěvují podložku a pevně doufám, že se to naučí rychle všichni. Přikrmujeme již třikrát denně, ale budeme muset asi ještě jedno krmení přidat, protože miska je během pár desítek sekund prázdná. V neděli bylo krásné slunečné počasí a tak jsme vyrazili na první seznámení s naší zahradou. Bylo mrazivo, sníh se proměnil v led, tak to tlapičkám klouzalo, ale část zahrady byla pouze s trávou a tak se směle rozběhli zkoumat zákoutí zahrady. Brzy jim bylo zima a tak jme chvilku fotografovali a pak rychle zpátky do tepla. V galerii najdete spoustu nových fotek a každé štěně má opět nové povídání, které najdete v sekci "štěňata" rozkliknutím jednotlivých jmen štěňat :-)

první procházka na sněhu...

7. února 2017

Přidala jsem nové video z hrátek našich štěňat :-)

4. února 2017

Nastal čas přikrmování, mamina se sice hodně snaží, ale i masíčko je super a tak jsme porvé zkusili dát štěňatům misku s masovou kaší - rozmočené granulky v kozím mléce a mleté krůtí maso. První krmení bylo jako obvykle hodně hektické, skoro všechna čtěňata si v misce pochodovala, sedala a teprve později přišla na to, že se to dá jíst. Všichni byli jako prasátka, celí od masové kaše a statečně se později všichni olizovali... to aby byli zase krásně čistí. Nebylo to však dokonalé, na některých fotkách je vidět trošku zaschlé kaše na nose a čumáčku. Maminka se sice pokusila nedostatečně olízaná štěňata očistit lépe, aůe nepodařilo se jí to. To však nevadí i tak jsou to krásná štěňata.

Do galerie jsem přidala fotky ze třech týdnů a každé štěňátko ma další povídání o objevování toho našeho světa.

první jídlo z mističky

28. ledna 2017

Naši mrňousi, mají již dva týdny. Tři z nich mají kilogram :-) všichni proloupli očka a většina se přemísťuje kolébavým pohybem většinou na všechn čtyřech nožkách. Zatím, žádné hry, ale určitá samostatnost je již vidět. Ztracené štěně ve velké porodní bedně již zoufale nekníká, ale směle se vydá nazpět k sourozencům, nebo k mámě. Ve fotogalerii jsou nové fotky. Je aktualizovaná sekce štěňata a každé štěně má nové povídání :-)

Moc se těšíme až budou štěňátka akčnější a začnou si hrát.

trošku hádanka.... vidíte všechna štěňata :-) jsou pěkně ukrytá :-) mají maskovací zbarvení

mimikry

21. ledna 2017

Našim štěňátkům je týden. Krásně přibírají na váze, snad už zítra budou mít všichni dvojnásobek porodní váhy. Zvedají hlavy, snaží se postavit, pigmentace je stále silnější a silnější. Mamina už i chvílema odpočívá mimo bednu, ale jinak je svědomitá matka. Sice nemá moc velikou chuť k jídlu, ale svů kilogram masíčka s přílohou denně sní. Již se těšíme na první proloupnuté oko a více pohybu a her. do galerie jsem přidala fotky týdeních štěňat

fena - Cersei - 1 týden

17. ledna 2017

Naše štěňátka se mají čile k světu, střídají posilující spánek s intenzivním krmením, občas se plazí za maminou a uprostřed pohybu usnou. Chvílemi se ozývá mlaskání, vrnění a zda se i štěknutí. Za tři dy někteří přibrali i 100g, ten největší pejsek už má víc než půl kila :-)

Budu do galerie přidávat postupně momentky ze života štěňat.... zde je první ochutnávka

tlapičky

 

14. ledna 2017

Nadešel den "D" ... štěňátka jsou na světě.
Již ve středu večer začala být Trixi nervozní, myslela jsem si, že budeme rodit v noci, ale první štěňátko přišlo na svět v 6:55, byla to černá fenka, další byl v 9:15 černý pes. 11:15 černá fenka, 11:47 opět černá fenka, ve 12:59 opět černá fenka, ve 14:50 hnědý pes, v 15:48 černý pes. Fenka se uklidnila, v klidu ležela a v 17:45 se narodil další černý pes, bohužel jsem ho nerozdýchala, vdechl plodovou vodu, uprostřed noci ve 2:10 porodila ještě mrtvou hnědou fenku, to byl už opravdu konec. Dlouhé intervaly a asi nedostatek sil na rychlejší porod, zapřičinilo, že jsme přišli o dvě zrovná velice krásná štěňata. No nevadí, sedm štěňat je tak akorát na radost i starost pro nás i pro fenku.

první společná fotka - vrh "C" Silesia Antracit

5. ledna 2017

.... tak a Trixi už je hodně kulaťoučká, už jsme viděli i sporadický pohyb, hodně rychle dýchá, chodí skoro jen mimochodem a bříško se kývá ze strany, na stranu.. .jsme tedy hodně zvědaví kolik jich bude a jak velcí budou.

Trixi 51 dnů březostiTrixi 51 dnů březosti
31. prosince 2016

Naše "matka" se krásně zakulacuje, chodíme na krátké procházky, jí třikrát denně a štěňátka zdárně rostou. Byli jsme na ultrazvuku a videli jsme krásná štěňátka, již s detaily, bylo vidět jak tluče srdce, jaký mají tvar. Hezká podívaná. "Štědrovečerní dopoledne" jsme byli na krásné procházce dokonce se všemi členy naší smečky :-) bylo namrzlo a tak šlo někdy i o "život" , mít na vodítku všech pět chlupáčů a led pod nohou, to je opravdu skvělá procházka.

PF 2017

 

12. prosince 2016

...tak a je to tady dnešní ultrazvuk potvrdil březost, na snímku bylo vidět nejméně 7 štěňátek a tak jsem mooooc šťastná, že jsme se dočkali. Mína je zrovna v pohodě a tak nám naší matku nikdo nechce zakousnout a tak pevně doufáme, že si březost užije v pohodě a klidu. Hlavně dobrý porod a zdravá štěňátka. Sice budou na zimu, což se nám vůbec nelíbí socializace venku nemůže probíhat díky počasí tak jako v létě, ale je tu jiná výhoda, jsem doma a tak se budu věnovat štěňátkům celý den. Už se moc těšíme. Kolem 16. ledna snad již budou mezi námi :-)

ultrazvuk

15. listopadu 2016

Dlouho jsme se doma neohřáli...Trixi hárá a my jedem za ženichem opět do Budějovic. Cesta přes Rakousko opět v pohodě a už jsme u Dáši a čeká na nás " Wiliam" ...nějak jsme to netrefili, Trixi ještě není tak dobře otevřená a tak se bude krýt až zítra.... Druhý den je to super, Trixi spolupracuje a první krytí je za námi... 35 minut svázání, bolavá záda, ale spokojenost. Protože nemohu být z domu moc dlouho, tak kryjeme hned druhý den pozdě večer , opět dlouhá doba svázání, no a v noci odjíždím přes Rakousko domů. Šílená mlha, nebylo vidět na 30 metrů, průměrná rychlost pod 50km/hod, až v Česku se mlha rozplynula a jede se dobře. Teď jen čekat na výsledek. ( tenhle text přidávám až 12. prosince - něchtěla jsem to zakřiknout, minule jsme vše prezentovala hned po kytí, mnoho zájemců se těšilo na štěňátka a nebylo nic, tak dnes už víme jak na tom jsme )

9. října 2016

Jsem asi blázen, tři výstavy za sebou... tak jsme vyjeli po slovenské dálnici v pátek po půlnoci, brzo ráno jsem byla na místě - Komárom - Maďarsko. Mezinárodní výstava - Bakýš nezklamal - V1, CAC, CACIB a máme to hotové ...Tímto jsm dodělali Mezinárodního šampiona :-) Počasí nám přálo, ani zima, nai teplo, nepršelo. Cesta po rakouské dálnici ubíhala dobře, až na hodinové stání těsně před vrtulníkem, který odvážel raněné z autonehody, bohužel neodvezl všechny, dva zůstali v pytlích na kraji dálnice :-( Večer jsem dojela do autokempu v Hluboké nad Vltavou, zima, nevytápěná chatka, ale protože jsem to věděla, tak spacák do -20oC to jistil. V podstatě pohodička, jan začalo pršet. Ráno na výstaviště do Budějovic a předvedení na mezinárodní výstavě. Nic jsme už nečekali, hlavně díky soupeřům. Jaké bylo naše překvapení...výsledke V1, CAC. CACIB, porazili jsme Alberta :-) pes, který s profesionálním handlerem skoro vždy vyhrál... vehnalo mi to slzy do očí, takovou jsem měla radost. Vůbec jsem tomu nechtěla věřit. Zpět do studené chtaky, vařič jel na plné pecky a tzak bylo alespoň vytemperováno. Procházka v dešti, okoupání psa a spát. Ráno nás čekala ještě II. klubová výstava v místě, tak jsme již nikam necestovoali a jen vystavili.... třída čestná - V1. Pohoda radost a cesta domů. Opět  přes Rakousko, nyní již bez problémů, přes Bratislavu a opět po dálnici na Slovensku. Dobrá cesta, střídavě pršelo a svítilo sluníčko. Unaveni a spokojeni jsme dojeli domů. Perfektní víkend.

13. srpna 2016

Byli jsme s Bakýškem na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi, tajně jsem doufala, že získáme poslední CACIB k uznání mezinárodního šampiona, ale nestalo se tak CAC i CACIB získal německý pes, sice mně se moc nelíbil, byl takový rozvlněný, ale pan rozhodčí rozhodl, že je lepší než Baky a tak se nedá nic dělat a ještě na nějakou výstavu budeme muset jet :-) Bakýš tedy získal ve třídě šampionů V2, r. CAC, r. CACIB i tak je to pěkné a jsem na toho našeho Bakýše hrdá. Po výstavě jsme si udělali vzpomínkový výlet do Sedmihorek a prošli jsme si okruh na Hrubou skálu, podívali se na Adamovo lože, Královskou vyhlídku a pochodili, tam kde jsme byli před mnoha lety ( myslím že v roce 2000 ) na dovoloné s Breníkem a Zdenkem společně s celou rodinou Smětáků :-)

cesta ze Semohorek :-)

6. srpna

Protože jsem nyní doma, máme čas na mazlení, častější česání, a krátké procházky. Nejraději chodím s Mínou, s věkem se nějak uklidnila a nereaguje na nic, na psy, na lidi, na auta, prostě na nic, kráčí na volném vodítku a jsme spokojené. Ve dvojici s Ariskou je to také super, Toulání po lese je bez problémů. Obě jdou na volných vodítkách a nedají se ničím vyrušit. Trixi se asi nikdy neuklidní, sice se s ní dobře pracuje, tedy cvičí poslušnost a triky, ale vyjít s ní na procházku je někdy nadlidský výkon. Teprve po 10 minutách je to normální chůze, jinak je jako utržená ze řetězu, ale později je to dobré, stejná voná chúze jako Mína s Ariskou. Trixi by chtěla neustále něco dělat, cvičit, běhat, hrabat, skákat, hlavně na mne :-) normální chůze je pro ní nuda. Bakýšek naše malé štěňátko nám nějak zestárlo, nedávno jsme vzpomínali jak Trixi rodila a letos je to již tři roky. Máme tedy již dospělého psa. Je klidný rozvážný, ale občas si brání ty svoje holky a nechce aby se k nám přiblížil nějaký čtvernožec. Což je na procházkách někdy malý problém, ale budeme se ho snažit eliminovat trpělivou výchovou. Když je sám ,tak je jiný a tak si myslím, že to nebude problém.

Díky situaci která nastala trochu neplánovaně se musíme přizpůsobit, žádná dovolená, žádné výlety, jen procházky. Práce doma a užívání si toho, že s nemusí chodit do práce. Dlouholetá noční práce a v poslední době vstávání v neobvyklou hodinu tedy v 00:25 nechalo na stárnoucím těle dost nesmazatelných stop a nejenom to záda zlobí čím dál tím víc a tak uvidíme co se dá dělat a jak tohle vše vyřešíme. Doufám, že se povede to co jsem si naplánovala.... jen abych to nezakřikla.

20. července

Tak ani tentokrát se nepodařilo. Přitom bylo vše v pořádku, hladina progesteronu, stěry i krytí a tak se asi už nikdy štěňat nedočkáme. Padlo rozhodnutí, že Mínu protože je už sedmiletá ve správný okamžik vykastrujeme. Ariska to zkusí ještě jednou, ale na řadě je nyní Trixi, ta nikdy problém s krytím neměla a tak počkáme jestli bude hárat, což by mělo být brzy, protože hárala na začátku prosince. No není nám to souzeno, je to tím, že se moc těšíme, na hry s prcky, na socializační vycházky, na mazlení no prostě na vše co kolem štěňátek je potřeba. Tak nic budeme čekat.

No a naplánovali jsme si ,že když nebudou starosti se štěňátky, tak si vyjedeme někam na dovolenou, tak ještě vybrat místo a čas a snad bude dobře.

linka

6. července

Chodíme na procházky, ležíme a odpočíváme... co jiného se dá v těch vedrech dělat. Nějak jsem stále unavená, nevím jestli z toho vedra, z práce, nebo proto, že nějak stárnu :-) Asi trošku z obojího a tak procházky jsou kratší, v kopcích odpočíváme a netroufnu si vzít víc než dva psy a tak Šerdíka trošku zanedbávám. Naše nakryté holky jsou mazlivé, Ariska je věčně hladová... no kolem 20. července budeme moudřejší.

20. června - 22. června 2016

....máme nakryto ...

22. května 2016

Náš Bakýš se zase dokonale předvedl na výstavě a posunul se o kousek k vysněnému titulu C.I.B  ( už nám chybí jen jeden CACIB ) na MVP v polském Chorzově získal V1, CWC, CACIB, BOB a dostal se do užšího finále BIG,  předběhl nás samozřejmě polský nížinný :-)

10 května 2016

Tak jsme se dočkali.... náš Bakýš je šampion

Dělá nám je samou radost i když jeho flegmatická povaha a vlastně i pomalost ho dělá skoro necvičitelným :-) elektrická síť na pastvině ho připravila o chuť pracovat s ovečkami, nechce se k nim vůbec přiblížit i když před elektrickým šokem byl o 400% lepší než Ariska, tak dnes vůbec nic. Ovečky asi nevzdáme, občas se v košáru rozpomene a začne pracovat, ale netrvá to dlouho. Střapec ho vůbec nezajímá, běh u kola také nic moc, občas lítá a blbne se smečkou, Šerda ho naučil štěkat ze zábavy, Mína ho naučila vyhrabávat velké tunely na zahradě. Nejraději odpočívá na zahradě a občas se přijde pomazlit, vždy je ale v naší blízkosti. Jediné co mu jde je výstavní drezůra, sice necvičíme na targety postoj, nechodíme na tréninky vystavování nějak mu to jde samo :-)

Tak jsme to zúročili a zde jsou první úspěchy :-) .... snad se dočkáme i Interšampiona, ale konkurence je obrovská a skvělá .... tak nám držte palce.

10. března 2016

Na dlouhou dobu jsem se odmlčela ...nějak jsem neměla chuť ani sílu něco psát. Vysoké pracovní nasazení, žádný volný čas, a ještě zklamání z neúspěšných krytí. Naše holky prostě štěňátka mít nechtějí. Naše paní veterinářka se jen diví co ty naše holky dokážou, Mína si hraje s hladinami progesteronu, tak, že tohle není v žádné učebnici veterinární medicíny :-)Srovnání stěrů a hladin je prostě podle všeho nemožné. Ariska nezabřezla a Trixi hárala v době kdy jsem měnila zaměstnání a ještě to bylo ke krytí tak na Silvestra :-( štěňata pouze doma bez možnosti být venku a socializovat ve městě, nebo v psí škole to jsme prostě nechtěli. Představa mrazivé zimy, sněhu a malých štěňat, to prostě u nás nejde. Vědomí, že by socializace nebyla podle našich představ, nám nedovolí odchovávat štěňata v zimě.

Ariska i Mína by měly hárat nyní na jaře a tak se Baky bude moci opět snažit...

Jinak co se ještě dělo... s Ariskou chodíme pást a prohlubujeme své znalosti a s věkem se to trošku zlepšilo, Ariska už není takové divoké "střeštiprdlo"

...

 

prosinec 2015
 
9. srpna 2015

V tom horku co je, se nedá dělat vlastně nic :-) Volna si ale užíváme. Brzy ráno jdeme na procházku, brzy znamená opravdu brzy v 5:00 je to tak akorát. Užíváme si běhání a šmejdění na zpáteční cestě se vykoupají a pak domů, celý den prolenoší ve stínu, na chladných kamenech ve výběhu a nebo i ve sklepě, kde je nádherných 19oC. No a co dělám já? odpočívám :-) protože mám ráda teplo, tak se i vyhřívým na sluníčku, občas se chladím ve vodě.... venku jsme si napustila vanu plnou vody :-) bazén prostě nemáme, ale na osvěžení to stačí, když se voda ohřeje mohu s ní zalít květiny a dolít studenou. No a kde spíme...já jsem se rozhodla spát pod hvězdami a protože se blíží "slzy svatého Vavřince", tak jsem již hledala na obloze první padající hvězdy. No zatím jsem usnula dříve než jsem nějakou spatřila, ale budu to zkoušet dál.
Nejhezčí na tom je, že ležím uprostřed zahrady a po chvilce jsem obležená všemi našimi chlupáči a když se uprostřed noci probudím je stále kolem mne plno. Kousek ode mne spí klidným a ničím nerušeným spánkem všichni členové naší chlupaté smečky a to je nádherný pocit. No a přestavte si to dnes mi bylo k ránu zima :-)
...těším se do práce, kde se zase pěkně ochladím, těch 12 - 15oC co v práci máme bude asi velký šok. Tohle je léto jak má být, jen kdyby občas zapršelo.

linka

a našla jsem fotky z Gadova memoriálu... naši chlupáči se povedli, za fotky děkujeme "Gwen"

Arisa a Mína na startu... .. Arisa v běhu...

Arisa a Mína na startu a Ariska běží k cíli

Trixi a střapec .. Mína se střapcem...

Tixinka chytila střapeček a Mína se střapcem

Naši vítězové...1. místo Mína a druhá je Ariska...

Mínečka s Lubošem na prvním místě se zlatou....Ariska se mnou získala stříbrnou medajličku

 

4. srpna 2015

pořád je na stránkách co dělat a tak jsem aktualizovala -Cherry, Pasení, Coursing, Články, Novinky :-), Jak to u nás chodí, no snad jsem vyjmenovala vše ....

2. srpna 2015

nedělní den jsem věnovala našim stránkám ,přidala jsem spoustu povídání do jednotlivých sekcí - Mína, Ariska, Bakýš, Domů, atd.

31. července 2015

Dopoledne jsme byli s Ariskou na krvi, aby jsme věděli hladinu progesteronu a neprošvilhli den "D", když bude Ariska poprvé maminkou, tak nemáme přehled jako to s ní je. Bakýšek také nemá žádné zkušenosti a tak jistota je jistota. Pak jsme odjeli na svatební veselí na zámek "Raduň" u Opavy. Počasí nám přálo, nebylo horko, ani zima, prostě tak akorát.

Pak přišla SMS - progesteron 10,57, krýt ihned :-) no co se dalo dělat, v 15:30, vlastně hned po oficiálním obřadu jsme se rozloučili a jeli domů, aby jsme ten okamžik plození zvládli v ten pravý čas. Ariska byl hravá, sváděla Bakýše jak se dalo, ale tomu se to moc nelíbilo. Naskakovala na něj, ukazovala mu jak to má dělat, ale Bakýš si zatím jenom hrál. Oddělili jsme je na tři hodiny a pak znovu k sobě, to už bylo jiné :-)

Krytí - Arisa a Baky

Akt plození jsme zvládli a nyní čekáme na výsledek, přibližně za měsíc zkusíme utrazvuk, abychom věděli, zda Bakýškovo několikeré snažení mělo úspěch :-)

linka

...hezká svatba, hezká nevěsta, spokojení svatebčané..... Mirek a Zdenka si v pátek 31.7.2015 řekli své " ano" Luboš byl na svého syna pyšný :-)

mIREK A zDENKA - SVATBA - 31.7.2015

linka

26.července 2015

Naše tři holky se vydaly na coursingové závody - Gadův memoriál na Rejvízu. Na startu měli být tři fenky a tři psi a tak jsme se moc těšili, že si zaběháme konečně s dalšími chlupáči. Jaké bylo naše překvapení, žádný pejsek nedojel a tak jsme opět zůstaly jen samé holky a ještě z jedné smečky. Mína jak velí tlapkou drsnou, má takovou autoritu, že se žádná z fen ke střapci nepřiblíží pokud tam je ona. Trixi zůstane klidně 20 - 30 m za střapcem, Arisa je poblíž, ale nezakusuje a jde si kousnout až Mínu od střapce odvlečeme. Přes problémy s určením kdo bude jak a s kým běhat si to ty naše holky užily. Nechtěla jsem aby Trixi běhala s Mínou, nejprve nám dali za partnera mudiho, ale ten odmítl, tak musela Trixina běžet solo běh. Překombinovala strategii a malý střapec na rovné louce ztratila. Sice hledala, ale ne dost úporně. Na konci tratě střepec zahlédla, ale rozhodčí to označili za nedoběh :-( no měli pravdu..... Mína jako vždy s přehledem spolupracovala s Ariskou, jen to" kilování " Arisky se prostě s Mínou konat nemůže. Žádné fotky zatím nemáme, ale fotil oficiální fotograf "Českého psa" tak se určitě nějakých fotek dočkáme.

Výsledkem bylo 1. místo - Gadův memoriál - Cesmína Malý vousáček - tedy naše Mína
Arisa Black Silesia Antracit se umístila na místě druhém

( cizí pejsci objevili kouzelnou vůni naší Arisky o kterou naši domácí samečci nejeví zájem, protože ví..... )

10. července 2015

Tentokrát jsme pejsky nechali doma. Nějak si ani nevzpomínám kdy jsem vyrazila někam bez psů :-) Protože Luboš měl ještě dovolenou, tak jsme naplánovali jednodenní výlet. Vyhrály to Nízké Tatry - Chopok, není to moc daleko, nahoru se dá vyjet lanovkou a pak hřebenovka .... Jeli jsme do Jasné, hodně se to tu změnilo, nové vleky, lanovky, hotely, ale hory pořád stejné, kam pustíš lidi, tam jsou papírky :-(

Vyjeli jsme lanovkou, koupili zpáteční pro dva za 40€ ( jako jedna výstava ) krásné vyhledy, ne tak moc lidí, protože den předtím pršelo. Docela jsem se divila rodinám s dětmi v kraťasech a tričku. Ve dvou tisících bylo kolem šesti stupňů, občas foukal hodně studený vítr. V teplé bundě nám bylo tak akorát. Jakmile vysvitlo sluníčko, bylo lépe, ale na tričko a šortky to tedy nebylo.

já na Chopku :-)

Bylo to moc krásné, hezké výhledy, né moc lidí, počasí tak akorát.... Nějak mi to schází, není moc času na toulání po horách, no a taky jsme nějak starší :-) Opět mi láká spát pod hvězdami, daleko od lidí, poslouchat hlasy lesa, nasát energii z vesmíru, z přírody.... Jen jestli to ještě dáme.

Fotky z Nízkých Tater jsou také v gelerii.

5. července 2015

Velké balení do auta Bakýš a Trixi a jedeme na Slovensko. Rozhodli jsme se prodloužit si pobyt a navštívit po výstavě Vysoké Tatry, nejenom proto, že Luboš v Tatrách nikdy nebyl. V noci jsme vyjeli směr Košice a dojeli jsme na místo výstavy v krásném parku ve Vel´ké Idě přesně na začátek přejímky a tak jsme si mohli auto zaparkovat těsně u výstavního kruhu, pěkně pod stromy ve stínu a tak skoro nesnesitelné vedro se dalo docela vydržet.

Setkali jsme se s naším bráškou " Baronkem" který bydlí v Košicích, bohužel jsme nějak nestihli fotografovat, ale pes je to krásný a byl by Bakýšovi velkým konkurentem ve výstavním kruhu. Vypadají skoro úplně stejně :-) Potkali jsme se i s Dušanem a jeho dvěma velice úspěšnýma beardedkama.

Když jsem zjistila, že se na výstavu přihlásil i Follow The Stars el ´Bridorado, polský šampion několika států, ale s nedodělaným Intrem, tak jsem zrovna radostí neskákala, je to velice pěkný pes o rok starší než Bakýš s velmi dlouhými černými chlupy. Den předtím, tedy v sobotu získal BOB a BIG . Říkala jsem si, že to bude veliký boj.... když jsem zjistila, že nenosí korektně ocas, asi jako náš Šerda :-) tak mi bylo o trošku veseleji. Byli jsme první na řadě, vyslechla jsem si hodnocení pana rozhodčího, kde vyzdvihoval překrásnou hlavu s pěkným samčím výrazem, podotknul, že je to pes ve vývoji s překrásným pohybem. Pěkný posudek mi dodával naději, že bychom snad mohli .... Hodnocení šampiona bylo také velice dobré, jen s poznámkou o volných lopatkách a vysoko neseném ocásku. Boj o CACIB byl dlouhý, nechal nás dlouho běhat....nakonec veliké štěstí, šampiona jsme porazili, získali čistého CACIBa, a získali jsme i BOB.

Hlava našeho Bakýše :-)
Není ta hlava našeho Bakýše opravdu hezká :-)

V závěrečných soutězích o BIG jsme do úžšího výběru nepostoupili a tak dlouhé čekání nepřineslo žádné ovoce. Sbalili jsme se a vyrazili směr Tatranská Lomnice. Prošli jsme se po Lomnici podívali se na Lomnický štít něco málo vyfotili a jeli jsme na místo kde jsme chtěli spát.

U lanovky na Lomnický štít

Našli jsme si krásné místečko a brzy jsme usnuli, protože jsme chtěli brzo vstávat a udělat velkou pěší tůru Štrbské pleso, Popradské pleso po Tatranské magistrále. Fotečky najdete v galerii. Štrbské pleso mne hodně zklamalo, pamatovala jsem si jej jako průzračné modrozelené pleso a naní jsme viděla kalný rybník se spoustou kachen a ryb :-( Popradské pleso bylo takové jaké by pleso mělo být ....

Popradské pleso a my :-)

Bylo to nádherné, pejsci pěkně šlapali a nedělali ostudu. Hodně lidem se líbili. Většina nás kárala, že jim necháme takovou srst a proč je neostříháme v tom vedru. Pěkně hlučící skupinka mimochodem prohodila jak jsme nezodpovědní kam všude ty psy taháme, že hrozně rušíme tatranskou zvířenu :-) Jistě se do Tater ještě vrátíme, ale asi mimo sezonu, nějak ty lidi moc nemusíme :-)

28. června 2015

Zase jedeme na výstavu, tentokrát je to Intercanis v Brně. Bakýšek nekzlamal a opět jsme získali ocenění V1, CAC. Takže další CAC pro Českého šampiona je doma. CACIB získal TV Vanilka a res. CACIB náš věčný soupeř Belong To You Calimero Mio Moniky Pilné ze Slovenska. V tomto trrmínu se na výstavišti konaly i jiné výstavy. Tolik plemen kraviček a koní jsme ještě neviděla. Šli jsme se s Bakýšem podívat i na myslivecké trofeje. Byla jsme moc ráda, že Baky byl schopen bez problému chodit v halách u krav i koní. Nevadí mu spousta lidí, tlačenice, ani praskání balonků. Mimo haly chodí na volno a není žádný problém. Pár fotek jsem dala do galerie.

15. - 20. května 2015

Tak a je to tady balíme a jedeme na prodloužený víkend, vlastně takovou malou dovolenou, spojenou s klubovou a speciální výstavou KCHBC. Objednali jsme si ubytování v kempu "Peklo" v Českém ráji, asi 20 km od místa konání klubovky. Jedeme se všemi psy a tak najít ubytování s pěti chlupáči, aby nás tam vůbec ubytovali a ještě nás to nezruinovalo, je prostě umění. Naštěstí nejsme moc nároční a tak se nám "retro" kemp, takový jaké si pamatujeme z dob komunismu docela líbil. Vůbec nám nevadilo, že se zde jakoby zastavil čas... bylo tu čisto a hlavně snad nikomu nevadilo občasné štěkání naší smečky, hlavně když se čachtali v rybníce, nebo se honili mezi stromy. Naštěstí sezona ještě nezačala a tak jsme byli v kempu skoro sami a tak jsme si to náležitě užívali. Drobet problém je, že naše smečka prostě hlídá a tak museli být stále pod dozorem. Všichni v noci spali venku na dlouhých úvazcích a jaké bylo překvapení, když se dvě děti rozhodly podívat se blíže na pejsky co leží u chatky. Neodhadly délku vodítek a tak byly hodně překvapené a rychlý sled německých nadávek a úprk daleko od štěkajících a vrčících psů jim snad dal ponaučení, že se ke psům protě bez dovolení nechodí :-)

dovolená v kempu "Peklo"

Tento víkend měl Baky nějakou smůlu.... v sobotu na klubové výstavě se rozhodl neukázat zuby a tak ocenění bylo velmi dobrý, čtvrtý v pořadí. Zrovna Baky je klidný, zuby ukazuje perfektně, vydrží stát v postoji a ringovou drezůru máme docela zvládnutou a proto jsem byla hodně rozmrzelá, hlavně když jsem si přečetla posudek.

V neděli sice zuby normálně ukázal, ale pro změnu si odlehčoval levou zadní nožku, asi si jí namohl jak běhali se smečkou mezi stromy a paní rozhodčí nám řekla, že je jí to velice líto, že se jí líbí, ale když kulhá nemůže zasáhnout do pořadí. Tak jsme získali pouze výbornou bez pořadí.

Prostě nějaký smůlovatý víkend... zato na výletech a čachtání v rybníce, tam jsme si to užívali všichni a tak jsem trochu zapomněla na výstavní smůlu.

V sekci výstavy se dozvíte více jak to vše dopadlo a přidala jsem pár fotek z výletů a řádění....

10. května 2015

Stále chodíme na procházky, paseme ovečky, nosíme domů větvičky, prach a bláto, cvičíme v naší psí škole a samozřejmě děláme různé neplechy. Úspěchy Bakyho nás opět ale vedou do výstavního kruhu. Tuto neděli jsme se vydali opět na Slovensko a to do Lučence. Nikdy jsme tak nebyli a prezentace výstavní plochy v městském parku nás docela nadchla. Tentokrát jsme sebou vzali i naši kamarádku Petru od Rastyho, protože ráda jezdí na výstavy se jen tak kouknout a alespoň nejsem sama :-) No a mám tím pádem i fotografa. Počasí po cestě nás tedy hodně strašilo, stále jemně a i více pršelo a já jsem jako naschvál nevzala přístřešek " Quechu" Když jsme dojeli na místo, naštěstí pršet přestalo a chvilkama vysvitlo i sluníčko :-) Park byl hezký, dokonce i kruhy byli větší, než obvykle bývají v hale a tráva než jsme šli do kruhu docela oschla. Baky získal ocenění V1, CAC a r. CACIB, kteý nám bude uznám jako CACIB, protože pejsek co toto ocenění získal má již přiznaného mezinárodního šampiona a tak jsme měli velikou radost, že máme toho prvního a vlastně nejdůležitějšího.

Baccarat Black Silesia Antracit - V1, CAC, r.CACIB - MVP Lučenec 2015

19. dubna 2015

Tato neděle patřila opět výstavě. Protože jsme již téměř 20 let členy slovenského klubu, tak nikdy neopomeneme zajet na klubovou i speciální výstavu pořádanou tímto klubem. Výstava je vždy komorní, s vynikajícími rozhodčími. Posudek od takového rozhodčího má nějakou váhu a člověk se dozví, jak na tom ten jejich miláček vlastně je. Na výstavě převzal Baky pohár a diplom za Junior Club Championa SK a náš Šerda si převzal pohár a diplom za Veteran Club Champona SK. Měli jsme velikou radost. Náš Baky na výstavě získat ocenění V2, r. CAC jako obvykle za Moničiným chlupáčem, kterému stále šlapeme na paty a ne a ne ho porazit :- )No je opravdu moc krásný a Baky je zatím ještě takový střapatý mládežník. I Šerda se umístil na druhém místě, konkurent byl o dva roky mladší a chlupy měl opravdu hodně dlouhé. No nevadí příště to bude určitě lepší ... Více se dozvíte jako obvykle v sekci výstavy.

Cherry Brandy od Emy Destinové - veterán - V2

11. dubna 2015

Tato sobota opět patřila výstavě, jako obvykle v ruhle dobu jsme byli v Ostravě na Národní výstavě, je to blízko a docela se nám tam vždy dařilo. Ani tato sobota nebyla výjimkou. Náš Baky získal ve třídě střední ocenění výborný 1, CAC. Více se dozvíte v sekci "Výstavy" .Sice vždy říkám, že mne už ty výstavy nebaví, ale jak se daří, tak to opět dodá chuť jet na další výstavu :-) Příští týden jedeme na slovenskou klubovku....

Hned jak jsme dojeli domů, tak jsem vzala Arisu a Mínu na kopce... nahoře byl ještě sníh, ale jaro se opravdu nezadržitelně blíží :-)

2. března 2015

Přidala jsem nové články a některé upravila, ještě mne čekají další úpravy dodání novinek u našich pejsků, ale času je málo. Raději jsem s chlupáči venku na procházce, než datlovat do PC, ale musím vás brzy seznámit se vším co je u nás nového

28 . únor 2015

Poslední únorový den, byl opět ve znamení výstavy. Tentokrát jsme jeli na Slovensko, do Nitry, kde se konala Mezinárodní výstava. Baky byl ve třídě střední a získal ocenění V1, CAC, r. CACIB. Měla jsem velikou radost, že nás opustilo to loňské stále druhé místo a že letos jsme začali tu výstavní sezónu opravdu dobře. Více se dozvíte v sekci výstavy.

Tato sobota nebyla jen dnem výstavním, ale jeli jsme z výstavy na malý výlet a to nejenom vyzkoušet naše nové autíčko, ale i si užít, trochu procházek a focení. S námi byla i naše Mína a tak to byl výlet jak se patří. Navštívili jsme hrad Beckov a známé Čachtice zříceninu hradu, jež obývala znamá Čachtická paní - Alžběta Báthory. Spoustu fotek najdete v galerii.

Hrad Beckov a my ...

8 . únor 2015

Opět jsme se vydali na výstavu do Brna, nyní to byla výstava mezinárodní a jel jenom Baky. Byl poprvé ve třídě dospělých - a získal V1, CAC. Je sice pořád ještě velká chlupatá koule, ale již má pevný hřbet a krásný pohyb s ocáskem dolu...což by mu mohl Cherry závidět :-) Více se dozvíte v sekci "Výstavy"

Baccarat Black SIlesia Antracit - Duo CACIB Brno 2015 - V1, CAC

5. leden 2015

Zima není přívětivá... mokrý sníh není náš přítel, ale dostali jsme radu, že máme před procházkou namočit nohy do vlažné vody s kondicionérem a tak se sníh na chlupy tak nelepí, tak to vyzkoušíme a uvidíme.

sněhoví pejsci :-)

3. leden 2015

Výstavní sezóna začala Hanáckou národní v Brně, Bakýšek si přivezl CAJC a Ariska V1, ale absence délky chlupů nám nedovolila získat CAC :-( však nám chlupy dorostou .....


o BOJ :-)

linka

Všem lidem dobré vůle, známým i neznámým přejeme jen to nejlepší ...
PF 2015

linka

20. listopad 2014

Dnes jsme s naším Bakýšem absolvovali vyšetření na oční choroby. Bakýš byl trpělivý, hodný...pan doktor nás moc pochválil

Výsledke vyšetření očí - Baky

náš "Baky " nemá žádné defekty a jeho oči jsou zdravé :-) jsem moc ráda

9. listopad 2014

Všechny ty tréninky na různých ovečkách, a dlouhé hodiny upevňování poslušnosti se nám zúročily...naše Arisa Black Silesia Antracit splnila na výbornou trial IHT -1 TS :-)

krásné zakončení pracovní sezóny.....v příštím roce čekají na Arisku mateřské povinnosti a tak jsme opravdu krásně zakončili úspěšnou pracovní sezónu a touto zkouškou jsme získali titul "Pracovní klubový šampion, což nás velice těší...se stále se zvětšující nechutí k výstavám, jsme se prostě dali na praktické i méně praktické cvičení s našimi pejsky...ono když nevlastníme ovečky ,tak umění pást moc nevyužijeme, ale co kdyby...chvilku jsem koketovala s myšlenkou, že si ovečky pořídíme a budeme trénovat prostě doma, ono jezdit přes 40 km na trénink je opravdu dost náročné :-)

8. listopadu 2014

deštivá a studená sobota.... Mistrovství Moravy - coursing

Opravdu nevlídný den po dlouhých dnech s překrásným počasím a my jsme si vyjeli za střapcem.... Arisa i Mína se moc těšily a jak slyšely zvuk motoru čtyřkolky a viděly střapec, tak byly opět ve svém živlu a řádily tak, že se nedaly udržet. Louka kde se běhalo byla krásně podmáčená, všude bahno a voda, obě holky vypadaly jako dvě blátivé koule a my jsme za chvíli vypadali stejně.

Arisa - coursing Mistrovství Moravy 2014
foto: Kateřina Šimčáková

Výsledkem bylo krásné 3. místo naší Cesmínky a 4. místo ( jen o jeden bod ) byla její dcera Ariska :-)

28. října 2014

Tento sváteční den, jsme se s Eliškou a dvěma hafany vydali na ranč "Dajavera" do Načešic... Eliška s Rosinkou si střihly závody " Farma TS" a Ariska se nedříve koukala jak to těm hodně pokročilým jde a odpoledne s nervozní paničkou konečně splnila HWT sice díky mé zapomnětlivosti a nervozitě jsme měly málo bodů ( u zapasení jsem byla tak šťastná, že jsme ovce ustály, že jsem se ani nehnula a tak hned -10 bodů

23. - 25. říjen 2014

Výstavní maratón začal ve čtvrtek na Evropské výstavě..... více se dozvíte v sekci výstavy

Jinak k hodnocení toho výstavního šílenství...Evropská výstava se nějak nepovedla, malé kruhy, málo místa, všude chaos, venku žádné místo k venčení jen malé kousky trávy bohužel i první den po několika málo hodinách samý výkal, nikde žádný pořadatel, nikdo koho by se člověk zeptal na cokoli... a co mne nejvíce zarazilo... výstavou jsem se ocitla někde úplně jinde než v České republice, šla jsem se podívat ke stánkům co je nového, něco málo nakoupit pro ty moje chlupáče...nemám zase až tak velkou jazykovou bariéru, ale pokud 80 % stánků má ceny pouze v Eurech, a prodavač v České republice neumí ani slovo česky, tak to je trochu divné, ani kávu si člověk nekoupi s česky hovořícími prodavači, většina stánkařů hovořila anglicky, ale jejich rodným jazykem, byla polština, italština, ruština...českých stánků, bylo nějak málo. Nestěžuji si protože jsem si s prodavači nerozumněla, rozmněla jsem si s nimi, ale proto, že v Česku jsou stále ještě platidlem koruny a na € si ještě nějakou tu dobu počkáme a počítat se mi opravdu nechtělo.

Jinak to vypadalo jako na každé jiné výstavě, snad o trochu hůř. Nepsaly se posudky, na které jsme zvyklí a vypsaná katrtička s křížky u patřičné známky, byla sice barevná, ale za ty peníze, nějak málo. Personál v kruhu mnohdy nevěděl co dělat, rozhodčí si mnoho práce musel udělat sám. Ještě ten den co výstava začala, bylo na oficiálních stránkách EVP že hledají pomocníky do kruhů a další personál. Bylo to vidět, že chyběl.... dokonce katalogy byly na hromadách u vchodu a nikdo je nehlídal, nevydával, nikdo nepomohl. Jediné co bylo vyřešené dobře, že poplatek za parkování 180,- Kč se vybíral při odjezdu a tak se nezdržel příjezd na výstavu.

Národní výstavy při EVP...co dodat, docela zajímavá noticka...jen malým písmem..."součástí této výstavy nejsou závěrečné soutěže" V cizině se zvládnou závěrečné soutěže obou výstav, zde ne...za takové poplatky a opět nic...sice si nemyslím, že bychom se nějak umístili v "Závěrečkách", ale vždy mám ráda přehlídku těch úspěšných a samozřejmě, když jsme mezi nimi :-) Ješě, že nás posuzoval rozhodčí, který je zvyklý svůj verdikt obhájit ústně a tak jsem se dozvěděli, proč jsme vyhráli i když písemně to nemáme...

No a do třetice ...SV při EVP KCHBC.... Zetor Brno - kynologický areál, krásná nová hala "ALE" tato výstava se nám prodražila díky nedorozumnění a neochotě pořadatelů jsme museli zaparkovat na spodním parkovišti a velice příkrý kopec , pěšinka vysypaná kamínky nebyl tím nejlepším, pro náš vozík (4500,- Kč) vytrhla se ojka a tak byl vozík úplně zničený, jsem zvědavá, jestli ho někdo ještě dá dohromady a bude funkční.

Jinak nádherně připravená výstava, spoustu cen, dobrá atmosféra, příjemné setkání s lidmi se kterými si rozumím a až budou fotky, takl uvidíte kolik nádherných beardetek se tu sešlo, přísný rozhodčí, kteý nedaroval vůbec nic, nejvíce si zakládal na výstavní drezůře, pečlivě prohmatal každího psa, vypsal docela dlouhý posudek, ale známky, byly na náš vkus hodně přísné...no ono ty výborné i "třínohému psu" také není to pravé ořechové..no třeba si budem muset zvyknout i na hodnocení známkou dobrá a dostatečná....

Suma sumárum.....tahle výstavní šílenost včetně ubytování a dalších věcí mne stála nějak tak půl výplaty... stálo to za to? ... ten můj doma říká, že tedy určitě ne... a já nějak nevím, stále více mne to táhne k pracovním aktivitám a říkám si , že výstavy omezíme, ale když člověk uspěje, tak by chtěl více a více... ono to setkání s těmi stejně potrefenými je někdy také fajn ... tak možná hned na začátku příštího roku, nás opět na nějaké té výstavě uvidíte :-)

10. října 2014

Dnes jsme se dozvěděli fantastickou zprávu...náš Bourbon Black Silesia Antracit na výstavě v maďarském Komarom získal ocenění V1 CAJC, BOJ a BOB :-)

Takže dodělal Maďarského Junior šampiona ....veliká gratulace... máme velikou radost

23. září 2014

Tento víkend jsme s Bakýšem jeli do Českých Budějovic. Vyrazili jsme již v pátek, abych nemusela jet přes noc. Ubytovali jsme se jako obvykle v motelu "Dlouhá louka" kde jsme v minulých letech vždy měli i klubovou výstavu. Bohužel letos ani příští roky tu již výstava nebude. V místech kde jsme měli kruhy je bazén a kulečník i nové apartmány se postavily. Staré bungalovy, ale zůstaly stejné bez vylepšení a za tu cenu co chtějí za nocleh je to poměrně hrůza :-( Baky byl poprvé se mnou takhle sám v cizím prostředí a vůbec mu to nevadilo, uvelebil se a odpočíval. V sobotu nás čekala mezinárodní výstava. V konkurenci tří psů jsme byli třetí :-) tak jak jsem chtěla prorazit ty neustále druhá místa se nám to podařilo, ale takhle jsem to teda nechtěla.Pan rozhodčí pejsky skoro neprohmatal a přesto věděl vše... no což na různé pohledy na stejného psa jsme za těch více než dvacet let co vystavujeme již zvyklí. Odpoledne procházka po "Stromovce" kde se venčí a hraje spoustu pejsků na volno a všichni jsou hodní :-) Večer milá společnost u stolu na terase restaurace a v neděli opět hurá na výstavu. Na rozdíl od soboty kdy jsme vystavovali ne parkovišti, tak nyní jsme byli v altánu a tudíž jsme meli střechu nad hlavou. Za tři tisíce pronájmu nám pavilon ani nezametli a tak jsme museli posbírat alespoň špačky od cigaret. Sláma a jiný nepořádek tam musel zůstat.Po delší době jsem opět viděla našeho Armaniho, je to pěkný a mohutný pes, ale bohužel chlupy jsou zatím ještě krátké, ale perfektní kvality, hrubé jako Mína. Bakýš měl číslo jedna a tak jsem tajně doufala, že je to znamení, že se to nyní povede a budeme první :-), ne ne zase jako obvykle druzí s velice pěkným posudkem. Nabídla jsem majitelce Armaniho, že ho předvedu, když má problémy s kolenem a vyplatilo se. Před výstavou jsme chvilku trénovali běh i postoj, ukázat zuby ...... no a rychle do kruhu v konkurenci pěti psů jsme opravdu obstáli Armani Black Silesia Antracit - V1, CAC... Tak to jsem nečekala.... ale jeho nádherný daleko dosahující pohyb a přátelská povaha ( nepřestal vrtět ocáskem ) to byly jeho největší přednosti.

Měla jsem z těch našich kluků velikou radost. Když jsem přišla do chatky a zapnula noťas, tak za pár minut zvoní skype..... Panička od našeho dalšího kluka se musela rychle pochválit :-) účastnili se dvojité výstavy v maďarském Miskolci a získali 2x CAJC. To se moje radost ještě znásobila :-)

Pondělí bylo ve znamení rentgenů.... v devět hodin jsme byli objednáni na kliniku "Vltava" k panu MVDr. Šebkovi, který nám vyhodnocuje dysplazii. Samozřejmě jsem měla trochu obavy, ale naštěstí jsem se obávala zbytečně. Pan doktor byl velice nadšen povrchem chrupavky i všemi dalšími parametry a výsledkem je že Baccarat Black Silesia Antracit má DKK - 0 / 0 i DLK 0 / 0

Tak to byl opravdu super prodloužený víkend, jsem moooooooc spokojená.

10. září 2014

naše nové logo :-)

log Silesia Antracit

9. září 2014

Dopsala jsem článečky s Ariskou, Bakýšem, doplnila pasení, coursing, dokonce i historii jsem dopsala i do současnosti. Doplnila fotky, videa no zase jsem celý den seděla u počítače....snad se Vám budou nové příspěvky líbit. Pěkné počteníčko :-)

31. srpna 2014

Po delší době jsme jeli do Libhoště za ovečkami s Ariskou i Bakýšem. Bakýšek se moc snaží, je daleko klidnější než Arisa. Ještě zapracujeme na poslušnosti a bude to super.

Baky a ovečky

23. srpna 2014

Tak jsme opět na výstavě, tetokrát na Klubové výstavě Slovenského klubu, kterého jsme již skoro 20 let členy. Komorní prostředí, dobré počasí, které se zkazilo až při členské schůzi, lijavec a déšť po celou cestu domů.

Výsledky nás vlastně nepřekvapily, Bakýš neprolomil smůlu a byl jako obvykle druhý s nádheným posudkem, ale Cherry známkou V1 ve třídě veteránů splnil podmínky pro udělení titulu Sloveský veterán šampion. Více naleznete jako obvykle v sekci výstavy.

Baccarat Black  SIlesia Antracit v pohybu
foto: f. Smyčka

11. srpna 2014

přišel nám potvrzený Veterán šampión ...... :-)

Vaterán šampion - CZ

10. srpna 2014

my a superměsíc

my a superměsíc

8. srpna 2014

dostali jsme pát fotek našeho štěňátka - Auruga Bown SIlesia Antracit..... jsme na ní pyšní, povedla se

Auriga Brown SIlesia Antracit

2. srpna 2014

Jsme zase na výstavě.... Vzala jsem Bakýše na Speciální výstavu KCHBC do Dolních Jirčan u Prahy. Ještě jsme to neprolomili :- ( zase druhé místo , ale opět mladý pes který nás porazil získal BOB. Pěkný posudek, hezká komorní výstava, pohoda a klid.

Baccarat Black Silesia Antracit - V2

26. července 2014

Sobota patřila coursingu....vydali jsme se se třemi fenkami na Gadův memoriál na Rejvíz, nádherné místo uprostřd Jeseníků. Nějak dlouho jsme neběhaly a tak to bylo vidět :-( Arisa se v druhém kole ztratila a tak byla diskvalifikovaná, ale i tak si to všechny hodně užívaly, i když bylo poměrně hodně horko.

Arisa a Trixi...Gadův memoriál 2014

Výsledky:

Jméno psa pohlaví 1.kolo 2.kolo součet pořadí
Artie Only for MonaChristie
p
169
170
339
1
Cesmína Malý vousáček
f
173
163
336
2
Arisa Black Silesia Antracit
f
165
90
255
3
Acetrix Lenzo Nacambel
f
166
D
D


17. - 20. července 2014

Tak jsme se rozhodli zdokonalit se v ovládání oveček a Ariska a Baccarat jeli na část pracovního tábora do Martínkovic. Perfektní parta lidí, perfektní běhavé ovečky a spoustu velice užitečných rad, jak pracovat se psem u ovcí, které jsme jinde nedostali. Ariska v nedělním farmářském závodě byla devátá z 13 účastníků s výraznými rozdíly v umu práce se stádem. Byla jsem moc spokojená. Baccarat složil ZVOP a tak máme zatím dva pejsky s touto zkouškou, pevně věřím, že budeme tyto schopnosti dále rozvíjet a dostaneme se s oběma psy i dále.

Arisa a ovečky
foto: V. Machová

V sobotu jsme si odskočili na Národní výstavu do Mladé Boleslavi, kde Baky získal ocenění V2...asi jsme odsouzeni být stále druzí, ale my to prolomíme :-)

22. června 2014

Byli jsme zase na výstavě, tentokrát jsme jeli do Brna na Intercanis. Byla jsem jen s Bakýšem a byla to paráda. Bakýš totiž asi není beardedka... je to jediný klidný rozumný pes, kterého máme :-) Po vystoupení z auta zůstal na volno bez vodítka a celou dobu co jsme na výstavišti byli, tak na vodítku byl pouze ve výstavním kruhu. No prostě paráda. Nikam nechodí, neskáče, nelítá, neštěká,nikde nečuchá, pejsci, ba ani fenky ho nijak nezajímají, prochází se se mnou i mezi stánky, když jsem nakupovala, no prostě paráda. A to je štěně po Trixině, která je prostě blázen, skáče, štěká, ani chvíli snad není v klidu, všechno jí zajímá, úplný opak Bakýše. V kruhu jsme měli velkou konkurenci, krásný pejsek, kteý na závěr dostal i BOB a tak jsem byla nakonec spokojená i se známkou V2 :-)

Co mne hodně potěšilo, to bylo setkání s Armanim, tedy s naším odchovancem z vrhu "A" a jeho páníčky. Krásně vyrostl, srst má již vyměněnou za dospěláckou, pěkně hrubou, ale zatím krátkou. Mohutný pes, na kterém jsem nenašla žádné výrazné chyby :-) jen kdyby bylo lepší předvedení, tedy uřídit tuhle neřízenou střelu, by dalo práci i ostřílenému handlerovi

11. května 2014

přidala jsem pár fotek do galerie.... cvičák s fajn lidičkama :-)

průběžně jezdíme pást :-)

10. května 2014

Zase se chystáme na výstavu, zase prší, tedy spíše leje..... Jdeme trénovat Bakýška, aby se mu vystavování prostě líbilo a veterána Cherryho jsem vzala také :-) a tak jsme vybrali Krajskou výstavu v Hlučíně. V krásném prostředí ,ale pouze venku. Zabalila jsem stan, aby jsme se měli kde schovat a vyjeli jsme. Cesta nebyla daleká, jen asi 70 km, ale brzy jsme byli překvapeni. V Ostravě po dešti svítilo sluníčko a v místě výstavy bylo sice mokro, ale krásně vymetená obloha modro a docela teplo.

Výsledky .... oba psi se krásně vystavovali a dostali jsme pochvalu od rozhodčího ing. Leoše Jančíka, že konečně zase vidí perfektní předvedení, tak jak se má pastevecký pes v pohybu vést. Většinu australáků a i borderek handleři vedli se zdviženou rukou vytahovali psa nahoru, psi neměli ten správný dosah předních končetin. Tak to naše předvedení u Bakyho bylo dáváno za vzor :-) Docela mne to potěšilo.

Oba aktéři si zasloužili výbornou a titul Vítěz třídy. V závěrečných soutěžích jsme se neumístili...přednost dostali většinou molosoidní typy, veterána vyhrál nádherný velký černý knírač, moc jsem mu to přála... kam se za ním Cherry hrabal :-)...byl opravdu nádherný....

4. května 2014

Tak tenhle víkend se nám opravdu povedl....

V pátek u nás hodně pršelo a když jsem balila věci do auta v dešti, tak jsem si říkala, že by bylo lépe zůstat doma. Přihlášení byli tři z naší smečky a zbylé dvě si měly jet pro poháry za Klubového working šampiona. Vzala jsem jen ty vystavující se.... V tomhle počasí i tak za trest ....Vyrazili jsme vlastně ještě v noci, už nepršelo, zato mlha jako mléko nás provázela téměř třista kilometrů, pak se stal zázrak a vysvitlo slunce a hned byla nálada veselejší. Po příjezdu na místo jsme jako obvykle šli venčit a tak jsme se snad půl hodinky brouzdali a běhali v mokré trávě, když je vždy vidím, tak nevěřím, že je dám do pořádku, aby byli všichni vystavovatelní, ale zavřený pes celý den v kleci, aby neměl špinavé nožičky a pak výsledkem běhu v kruhu je hromádka...to u nás nehrozí, raději si dáme tu práci s tím psa opět do vystavovatelné formy dostat a vidět, že je spokojený a šťastný...proto nás už výstavy tak moc nebaví, lépe je běhat a lítat bez ohledu na srst :-)

Měla jsem tři želízka v ohni, to třetí tedy Arisku jsem chtěla raději nechat doma :-) nějak jí dlouho trvá výměna srsti a délka je prachmizerná, stavba těla však odpovídá standardu a tak jsem chtěla vědět co si o nás myslí rozhodčí ze země původu. Baccarat je v mých očích velice nadějný a veterán Cherry je svou kondicí a pohybem, sice se zvednutým ocaskem, dobrým představitelem i ve třídě mladších, než ve třídě veteránů.

Pvní na řadu přišel poprvé ve třídě mladých ve věku 9 měsíců náš "Baky", konkurence byla veliká, 9 pejsků. Přišlo prohmatání, proběhnutí opět srovnání jednotlivých pejsků a už se vybíralo do užšího výběru. Pan rozhodčí vybral 4 pejsky u kterých se po rozhodujícím běhu dokola rozhodl o pořadí.... náš Bakýšek byl druhý za krásným 18-ti měsíčním TV Vanilka. Věkový rozdíl v této třídě je opravdu veliký, vyspělost jednotlivých psů byla opravdu rozdílná.

Další byl na řadě Cherry... konkurence - tři krásní pejsci, byla jsem moc napajtá, byl to těžký boj. Nakonec jsme tento boj vyhráli a Cherry stanul na stupínku nejvyšším....byla jsem moooc šťastná.

Pak byla přestávka a po obědě přišly na řadu fenky. Upravila jsem Arisku jak jsem nejlépe dovedla a šly jsme na to. 11 krásných fen s dlouhou srstí, pod kterou se mohou skrýt malé nedostataky, u Arisky srst neskryje nic :-) Opět pečlivé prohmatání, proměření běhy tam i zpět i dokola... trvalo to hodně dlouho... Pak přišel na řadu opět výběr 4 fen do užšího výběru, jak jsem byla překvapená, že Ariska v tomto výběru byla.... umístila se na nádherném 3 místě s nádhreným posudkem.

Náš odchov Auriga Brown Silesia Antracit získala velice pěkný posudek a známku výbornou, jsme moc spokojeni.

V závěrečných soutěžích Cherry porazil veteránku fenku a tak jsme se stali Nejlepším veteránem :-)

Cherry Brandy od Emy Destinové _ Nejlepší veterán - KV KCHBC 2014
foto: Dalibor Popželev

28. dubna 2014

byly jsme na ultrazvuku a bohužel jsme žádná štěňátka na snímcích nanašly... jsem moc smutná, že neprožijeme zase ty nádherné chvíle se štěňátky, tak snad příští rok :-)

26. dubna 2014

Chtěla jsem si ověřit jak daleko jsme s tím pasením a tak jsme se přihlásili na ZVOP a HWT do Bánské Bystrice. Pačasí bylo hrozné celou noc a den pršelo v kuse. Po příjezdu jsme zjistili, že ovečky jsou nekontaktní, hodně rozlítané a nechtějí vůbec spolupracovat. Před námi nastupovali hodně ostřílení ovčáci a neměli to vůbec lehké. Body se ztrácely velice snadno. Celý den jsme stáli v dešti a pozorovali jsme jak to má, či nemá vypadat. Pak přišly na řadu HWT - TS a už to začalo....První účastník..... moc málo dosažených bodů, druhý účastník DIS...a na řadu jsme přisly my dvě s Ariskou..... Ariska vlítla do košáru, vyhnala ovce, ovečky mne vůbec nechtěly následovat a vydaly se směrem k domovu, ale bohužel přes lesík, který byl hned asi 5 m za košárem. Poslala jsem Arisu pro ovce i do lesa, ale paní rozhočí zavolala, ovce by si tam zlomily nohy, pes je začátečník...DISKVALIFIKACE...Jak jsme rychle začaly, tak jsme rychle skončily :-(

Další účastník opět diskvalifikace a pak jediná překrásná šeltička si po výměně ovcí se vším velice dobře poradila a jako jediná zkoušku složila :-) a ještě na výbornou.... moc gratulujeme...

Pak přišly na řadu zkoušky ZVOP...tuhle zkoušku jsme s jinými ovečkami už zvládly na výbornou....

Tak si budeme muset zkoušky HWT ještě asi zopakovat a navím, jestli to nezkusíme třeba i několikrát.... no příště nás to čeká v České Rybné, snad už to dopadne lépe.

A co z toho plyne, že pasení není vůbec jednoduché, i když se nám v tréninku vede dobře, ovšem na velice kontaktních ovcích, které v jednotlivých střediscích opravdu jsou, tak když natrefíme na ovečky, které kontaktní nejsou, máme ještě hodně práce, ale od toho zkoušky jsou... zkouška je přece od slova zkoušet a kolikrát o tom se nikde nepíše :-D

linka

průběžně jezdíme pást do Vsetína i Libhoště.....

12. dubna 2014

Středoevropský pohár Hurbanovo.... Veliký úspěch našeho veterána... V1, Středoevropský vítěz věteránů, BIS veterán

Náš Baky byl VN2.... více v sekci výstavy

28. března 2014

........ máme nakryto :-)

linka

U nás dome je teď rušno fenky nám začali hárat a tak je méně procházek, méně výcviku a

Skoro každý týden jezdíme pást....jsou vidět malé pokroky... nyní zkoušíme jiné ovečky a jiné instruktory...začínáme jezdit do Vsetína :-)

23. února 2014

Tento víkend patřil opět výstavě. Zajeli jsme si na nedělní část DOUCACIB - Brno. Rozhodčím byl pan Tibor Havelka, kterého máme velice rádi, je přísný, svoje rozhodnutí prezentuje veřejně při posuzování jako jeden z mála rozhodčích komentuje nahlas každého psa. Cherry - ve řídě veteránů získal V1, BOV a v závěrečných soutěžích jsme se nedostali do úžšího výběru.

Náš Baky se opět velice líbil a zase bylo konstatování, že na svůj věk má velice kvalitní tělo, že je pevný bez volných loktů, správně úhlený a velice dobře se pohybuje. Tak teď jen aby to Bakymu vydrželo :-)

2. února 2014, 9. února 2014

zase jsme se vydali na pasení - škoda, že máme málo fotek, ale nějaké přece, ale snad příště budeme mít fotografa i kameramana, bohužel Luboš je o víkendech v práci :-(

...fotky z dnešního pasení jsou zde

... a fotili jsme na víkendových procházkách.... no snažíme se aby se ti naši chlupáči nenudili..... fotky najdete i v galerii

Baccarat Black Silesia Antracit - 9.2.2014

5. ledna, 12. ledna a 19. ledna 2014

tak jsme opět v Libhošti...bereme to pasení vážně, musíme se naučit spoustu věcí a to se bez oveček nedá...... tady je další video...učili jsme se zapasení, odejití od oveček a snažíme se aby Ariska byla za stádem a pěkně šla...no nejde jí to, ale učíme se. Alespoň není již tak moc akční a ovečky kouše jen málo :-) jen když jí nechtějí poslouchat...to by také neměla....

4. ledna 2014

Náš Baccarat jede na svoji první výstavu ..... a má úspěch :-) Náš Cherry jde také poprvé...do třídy veteránů. Je to náš stařeček, ale rozhodčím se zdá jako by veteránem nebyl. Jeho výrazný rychlý a daleko dosahující pohyb mi dává hodně zabrat... nestačím mu. Všechno to jako obvykle kazí vysoko nesený ocas. A dnes také odešlo do nového domova poslední naše štěňátko... bude se mít moooc dobře v Košicích.

31. prosince 2013

Všem našim známým i neznámým...prostě všem lidem dobré vůle přejeme hodně spokojenosti v tom novém roce.....

PF 2014

28. prodince 2013

Užíváme si dlouhé dovolené a chodíme na krásné procházky....počasí jak na jaře a tak je pohoda jen kdyby nefoukal tak moc vítr... tady je pár fotek z procházky...

24. prosince 2013
Klidné prožití Vánoc přejí všichni ze Silesia Antracit ....

Vánoce 2013

15. prosince 2013

Tak a nyní už víme s kým budeme jezdit k ovečkám... Baky se bude socializovat a zkoušet chodit jen tak kolem...je stále na volno. Ariska se bude muset naučit, jak pást, aby se to líbilo rozhodčím, zatím je příliš akční :-) máme toho před sebou hodně, ale snažíme se ...tady vidíte krátké video, jak se to Arise daří, nebo také ne :-)

8. prosince 2013

Zase jedem do Libhoště a paseme... Deska jsme vzali i Cherryho, opět Trixi a Baccarata. Arisa pase, Cherry chvilku krouží v košáru a pak ho to přestane bavit a vyskočí a jde k batohu. Trixina opět jen vyzývá ke hře a oveček se nevšímá. Baky se potuluje kolem :-)

1. prosince 2013

Dneska jsme poprvé zkusili pást ovečky :-) Jeli jsme s velkou částí naší smečky do Libhoště a vyzkoušeli jsme vlohy našich pejsků. Ariska se chovala, jako by pásla od jakživa, Mína od ovcí odešla a lehla si k batohu a Trixina se snažila hrát s Arisou. Tak máme jasno u Arisky to musíme rozvíjet. Tady najdete pár fotek z dnešního pasení.

13. října 2013

Dnes odejel do nového domova náš Bentley...... nebude daleko...nový domov má ve Zvolenu.  Těšíme se až se zase uvidíme na nějaké výstavě, nebo jen tak :-)

9. října 2013

Naše tři štěňátka se na čas uchýlila do matičky stověžaté. Snad díky umístění ve středu republiky najdou dříve svůj nový domov...Tak pro ty kteří uvažují o svém chlupatém kamarádovi... Bourbon.... Bahama a Baileys jsou nyní v Praze :-)  Kontaktujte mne na telefon 737730645 nebo přímo Petře 602211504 a domluvíme návštěvu :-)

6. října 2013

Tento víkend byl ve znamení Českých Budějovic.V pátek jsme dorazily do autokempu "Dlouhá louka" a v klidu odpočívaly. Neobvykle jsme se vydaly do Budějic jen ve dvou, Arisa a já. V sobotu, nás čekala mezinárodní výstava a v neděli II. klubová. Sobota byla pro mne šok - Arisa nepochopitelně sabotovala halu...plížila se s ocasem pod břichem, nechtěla chodit, nechtěla prostě nic. S velikým úsilím jsme trénovali chůzi po kluzké podlaze, několikrát jsem halu opustily a zase do ní vstupovaly. Na koberci se Arisa osmělila, mnohokrát jsme zkoušely postoj a pohyb, znovu ven z haly a opět dovnitř. Celý jindy poklidný čas jsme věnovali nácviku...no přece si neuřízneme ostudu... nepochopitelné, jindy jí nic takového nevadilo i když musím přiznat, že v hale jsme byly jen jednou a ostataní výstavy probíhaly venku. I dlouholetého vystavoavtele občas něco překvapí. Přišel čas vstoupit do kruhu, Arisa již srovnaná, ale jistá jsem si nebyla. Prohmatání, pohyb a znovu prohmatání a pohyb, bylo nás v kruhu 7 a tak jsme se musely přizpůsobit ostatním, ale zvládly jsme to.....Překvapení....paní rozhodčí Arise zadala Výbornou 1 a získala i CAJC. Byla jsem neuvěřitelně šťastná.

Odpoledne a večer jsem spala a spala, odpočívala a zase spala.... běžně doma spím tak 3-4 hodiny a tak jsem si perfektně odpočinula. Neděl ve zanmení klubovky... výstava venku, žádný stres, zázemí chatky no prostě pohoda. Byly jsme poprvé ve třídě střední....ocenění výborná bez pořadí, prostě nemáme chlupy :-(

Odpoledne opět klid a pohoda a v pondělí RTG kyčlí a vyhodnocení od velice přísného pana doktora Šebka :-) Ariska má vyhodnocení DKK 0 / 0 s velikou rezervou, klouby jsou zdravé a čisté. Jsem moc spokojená.

22. září 20013

Dnes se konaly Working testy pro bearded collie - rozhodčí - Marek Pavlů

Naše Ariska  - Arisa Black Silesia Antracit - složila - Primary working test na 99 bodů ze 100. Mám moc velikou radost.

21. září 2013

Mistrovství bearded collií - coursing

Všichni naši dospěláci běhali...Chery již naposled, protože po dovršení osmi let již na oficiáních závodech startovat nesmí. Krásné umístění 15. místo z 28 beardetek a všichni byli mladší :-) Jsem moc spokojená. Nejmladší Ariska si zaběhla dva licenční běhy jeden solo a jeden párový a oba splnila. Trixinka po porodu neco přes dva měsíce byla také v kondici. Umístila se na 13 místě. Mínečka byla jako obvykle nejlepší i když nedosáhla na bednu, jako v loňském roce i tak v té konkurenci se neztratila. Umístila se na 7. místě.

Jsem moc spokojená z těch našich chlupáčů a doufám, že jim to bude ještě dlouho běhat.

Cherry - MR coursing2013 - červená dečka

20. září 2013

Právě jsme se vrátili z naší dovolené...   ptáte se kde jsme byli a co jsme dělali.... Byli jsme se svými 11 pejsky v Řásné u Telče v autokempu "Velkopařezitý" ....ANO čtete dobře měli jsme sebou i našich 7 štěňátek a naše čtyři dospěláky. Nejprve jsem si takovou dovolenou neuměla představit, ale protože jsme o víkendu 21.- 22.9. měli v tomto kempu i Mistrovství bearded collií v coursingu a working testy, tak nám vlastně nic jiného nezbývalo. Původně jsme měli naplánováno zůstat jen 4 nebo pět dnů, ale zůstali jsme celý týden. Bylo moc dobře, přes týden byl celý kemp náš a pejsci si hodně užívali.

 

Dovolená - Řásná 2013

10 září 2013

nějak není čas na aktualizace....všechen čas věnujeme našim štěňátkům...jezdíme na výlety, socializujeme s ostatními pejsky z naší "psí školičky", hrajeme si, štěňata prozkoumávají zahradu i dům. Postupně se učí na čistotnost...chodí již venčit sami ven  :-) sice se jim to ne vždy povede, ale snaha je, a ta se cení. Smečka je divoká a hravá, perfektně následují a pokud zůstanou déle na jednom místě, samostatně prozkoumávají okolí již tak do vzdálenosti 20 - 30 m. Jakmile však zavoláme okamžitě se otáčejí a běží co jim nohy stačí k těm svým dvounožcům. Na cestu se chystá první holčička, která se bude mít jistě velmi dobře. Nebude od nás daleko, bude sice za hranicemi, ale Žilina je velmi blízko, ani ne hodinka jízdy. Ostatní štěňátka ještě nemají své nové rodiny, alespoň si je déle užijeme. Sice byl zájem, ale později se ukázalo, že beardie se k takovým lidičkám opravdu nehodí a tak hledáme opravdové milující rodiny, kde by se naše štěňátka měla opravdu moc dobře. Zdá se nám, že všichni mají předpoklady stát se úspěšnou beardií na poli výstavním i sportovním. Ale toto není podmínkou, podmínkou je jen jediné, láska a opravdový zájem o čtvernohého kamaráda. Tam budeme to naše vymazlené "dítě" dávat opravdu rádi.

Přidali jsme fotečky do galerií a budeme zpracovávat nová videa :-)

18. srpna 2013

přidala jsem fotky do galerie a také dvě videa našich štěňátek

17.. srpna 2013

strašně to utíká, nějak to srovnávám s loňskými štěňaty a tak se mi zdá, že loni vše trvalo nějak déle .... než jsem se rozkoukala, po zahradě se nám prohánějí zdravá  a sebevědomá štěňata, kerá prozkoumávají vše co se prozkoumat dá. V případě, že se objeví nějaký dvounožec, všichni našeně běží vítat.... motají se kolem nohou, že vzniká riziko, že některého zašlápneme. Když si dvounožec lehne na zem, to je teprve mela... rychle olíznout, kousnout do nosu, přelézt, zatahat za šaty a pak se svalit a opřít se o toho svého dvounožce a usnout. Výdrž na hraní je už o hodně delší a chuť do jídla je ohromná. Již ozkoušeli kuřecí a telecí maso se zeleninkou a kozím mlékem, přidali jsme již i srdce a kuřecí žaludky a chystáme se pomalu zkusit i rozdrcené kuřecí křídla... zuby už jsou, tak ať se snaží :-)  jen granulky nám nejdou ... a já se ani nedivím :-D  snad se to naučí, než půjdou k novým páníčkům, protože nevím, zda budou noví majitelé ochotni krmit masem :-(    Maminka začal více vychovávat a se štěňaty si hrát a světe div se Ariska je ta správná teta a s výchovou pomáhá. Mína je trošku opatrná, protože ví co to je výchova a okusování a trápení se štěňaty... no a Šerda náš skoro veterán..... ten se raději schová :-)  .... chystáme se již na výlety, obojky už mají štěňátka na krku, na řadu přijde nácvik chození na vodítku, koupání jsme si již několikrát vyzkoušeli, protože do masa se vrhají s takovou vervou, že vždy mají nožky ulepné a tlamku taky. Stříhali jsme drápky, trošku česali... socializace na různé zvuky probíhá průběžně... sekačka naše i od sousedů, cirkulárka, vysavač, domácí ruch a včera se povedl i ohňostroj  :-) Koukají s námi na televizi a tak přestřelky řeší s přehledem ....

s

11. srpna 2013

dnes už je zase léto jak má být a fotili jsme .... přidala jsem fotky do galerie, každému štěňátku přidala fotky jak roste. Těšíme se na příští týden, pojedeme poprvé na výlet autem a dostanou obojky ,aby si zvykli  :-)

10. srpna 2013

... zase uběhl jeden týden a naše štěňátka rostou jako z vody. Největší má bez 15 dkg celé dvě kila a naše malá černá holčička již skoro kilo a půl  :-) Vrčí, perou se prozkoumali velkou část zahrady a rádi v tom vedru leželi s maminou ve výběhu na kamenech. Dnes se ochladilo a prší a tak se lumpačí doma. Mamina kojí stále vícekrát denně, ale na řadu přišlo to nejlepší a to masoooooo .... na směs kuřecího, nebo telecího masa s mrkvičkou a kozím mlíčkem se vrhají jak o život, však právě proto tak krásně přibírají. Už k nám chodí návštěvy a sousedovic děti se těší, že od pondělka budou moci každodenně mazlit a socializovat naši drobotinu. Výchovy našich štěňátek se účastní všichni členové smečky. Nejvíce to baví Arisu, jako by si vzpomněla, že je vlastně ještě štěňátko a blbne a krade jim hračky. Zítra fotím a uvidíte jak zase krásně povyrostli.

vrh "B" - 4 týdny

4. srpna 2013

sobota byla ve snamení speciální výstavy KCHBC, kde jsem byla jen tak se podívat, protože odpoledne byla achůze klubu a výboru. Je to docela fajn nemuset nikoho česat a starat se aby ti mí šílenci nevběhli dolů do řeky :-) Nedělě.... pohoda klid odpočinek a focení, mazlení a socializace našich štěňátek. Krásně se pohybují, zkoumají zahradu, prohání maminu a začínají reagovat na lidi a hlasy :-)  už je na co koukat, perou se, hrají si, no prostě, zese nic jiného neděláme, než sledujeme " naše děti ".. .do galerie opět přidány nějaké fotečky.

vrh "B" - 3 týdny

28. července 2013

sobota byla ve znamení coursingu... i když bylo hodně teplo tak se dalo běhat. Byli jsme v Hynčicích nad Sušinou, což je lyžařské středisko pod Kralickým Sněžníkem, tak byla teplota snesitelná, občas mraky, občas vítr. Trť byla hodně náročná velice kopcovitá a těžká, hodně pejsků s ní mělo problémy. Mína však zaběhla dobře, jako obvykle je první běh na rozcvičení a teprve druhý běh je o hodně lepší, nevím jak to dělá  :-)   hodnocení však nic moc, na kraťandy nemáme... 6 místo. Ariska si zaběhala tréninkové obě závodní tratě a zvládla to na jedničku. Pani rozhodčí jí pochválila ale podotkla, že je nějaká moc vyběhaná, protože taktizuje na neběží přesně za střapcem i když velikou motivaci má  :-D

Neděle byla ve znamení focení našich štěňátek... nesnesitelné vedro, ale zvládli jsme to.. porvé lezli v trávě, batolili se a odpočívali... fotečky jsem dala opět do galerie.

vrh "B"

23. července 2013

Přidala jsem galerii našich štěňátek a pracuji na jednotlivých galeriích každého našeho štěňátka,

21. července 2013

Našim štěňátkům je již týden .... Překonali jsme počáteční potíže dvou fenek, které byly líné pít a nyní již zdárně přibírají a rostou, jen černé holčičce to bude trvat trochu déle dohnat své sourozence, ale nic není ztracené, nyní již pěkně saje mlíčko, odstrkuje bratry od struku a každý den trochu přibere. Tak si myslíme, že je již vše v pořádku a všichni porostou do krásy.

18. července 2013

První focení na sluníčku.....

vrh "B"

13. července 2013

Sobota byla ve znamení porodu naší Trixinky.... Trixi porodila devět štěňátek, ale jednu hnědou fenku jsem nedokázala přivést k životu. Tak se radujeme ze třech hnědých a pěti černých štěňat. Máme jednoho hnědého psa a dvě hnědé fenky, Čtyři černé pejsky a jednu černou holčičku. Trixinka je vzorná maminka a snad vše dobře dopadne a všichni budou zdraví a budou mít hodné páníčky :-)

kliknutím na uvidíte jak by měli štěňátka růst a co je pro ně důležité :-D

4. července 2013

Největší novinkou a to, okolo se nyní bude točit celý náš svět jsou očekávaná štěňátka naší Trixinky...... v květnu jsme si vyjeli za velmi úspěšným anglickým psem Multi Ch. Breaksea Mar di Gras, tatínek je nejenom výstavně úspěšný, ale slaví úspěchy i na poli sportovním a má i složené zkoušky z pasení, což je činnost beardedkám vlastní. Doufáme, že tímto spojením posílíme všechny dobré vlastnosti obou rodičů :-)  a štěňátka  budou mít to nejlepší z obou očekáváme v barvy hnědé a černé. Více najdete v sekci odchovy.

kliknutím nauvidíte jak nyní přibližně vypadají štěňátka v bříšku :-D

Zaktualizovala jsem jedotlivé stránky našich pejsků, není toho moc, ale já se polepším :-)

15. června 2013

Nějak není čas na aktualizace, ale pokusím se to napravit... Výstavy a akce co jsme letos absolvovali jsou v jednotlivých sekcích, tam najdete podrobnosti ....

Byli jsme s Ostravě, na klubovce v Hurbanovu, a naposled jsme byli na klubové výstavé KCHBC, Trixi - V., Ariska - VD, Cherry - VD2

Nejlepší akcí byl intenzivní trénink obedience s Varvarou Bolchakovovou, který jsme absolvovali s již březí Trixinkou, pět náročných dní, ale stály zato :-)  Nejhorší na tom bylo, že jsem musela chodit do práce, takže můj den vypadal takhle, v 01,40 vstávat, rychle do práce, v 9:30 z práce, rychle do Hlučína na trénink, vracela jsem se kolem 21:00, rychle spát a další den znovu..... no ještě jsem schopná to vydržet :-D... bylo to perfektní, opět jsme získaly mnoho dobrých rad, které určitě využijeme...

25. listopadu 201

V sobotu jsme byli na speciální výstavě BBBCK  na ranči blízko Galanty. Sobota se velmi vydařila.....

Poprvé jsme jeli představit naši malou Arisku. Pečlivě jsme trénovali, abychom si neudělali ostudu. Ariska byla sebevědomá, v kruhu i mimo něj se chovala vzorně.

Nejprve do kruhu nastoupil Cherry - byl ve třídě pracovní a získal ocenění - Výborný 1, CAC. Rozhodčí kladně hodnotil jeho temperament, který mne někdy uvádí do stavu  beznaděje, že se snad někdy dočkám, že se zklidní, povahu a vynikající pohyb.

Cherry Brandy od Emy Destinové
foto Dušan Pohl

Ariska do kruhu vběhla jako by se nic nedělo, předvedla natrénovaný postoj a na pokyn rozhodčího jsme se začaly pohybovat v žádaných liniích v kruhu. Prohlídku rozhodčího zvládla na jedničku na prověšeném vodítku a opět jsme se daly do pohybu... již během pohybu v kruhu nám pan rozhodčí moc pochválil pohyb a práci pánevních končetin :-)       ocenění - Velmi nadějná

Arisa prohlídka ve statice

Na řadu přišla i Trixi...   konkurence v kruhu byla silná, Dušanova Black Cooper Genesis - Ema je nádherná fenka a Kety Vanilka od Zuzky je vyspělá dlouhosrstá holka s krásným pohybem....tak jsme byly moc napjaté jak to tedy dopadne. Běhali jsme, proběhla kontrola ve statice, znovu pohyb znovu všechny do statiky na porovnání a já jsem napjatě čekala na rozhodnutí. Velmi mne potěšila slova pana rozhodčího... Ema a Trixi jsou nádherné feny, rozhodování mu usnadnilo jen to, že Trixi nemá ještě vyměněnou všechnu srst, prý jestli by je později měl znovu posuzovat a Trixi by již měla srst vyměněnou tak by mu k rozhodnutí snad pomohla jen mince :-) - ocenění - Výborná 2, res. CAC

Acetrix Lenzo Nacambel

Vyvrcholením byla soutěž párů - sice druhý pár své vystoupení odvolal a tak jsme byli sami, ale přesto pan rozhodčí přidal ke svému rozhodnutí i pár pochvalných slov.....  prostě se mu naši chlupáči líbili svým temperamentem a absolutně stejným typem....... přiznám se, že já si je doma někdy pletu :-) jsou nyní opravdu hodně podobní, jen Trixi je rozumná holka a Cherry je uštěkaný kluk :-)

22. září 2012

Dnes byl pro nás slavnostní den :-)   po dlouhém soužití jsme se rozhodli, že naše společné dny potvrdíme úředním záznamem, v 11:30 jsme si řekli své " ano "

Od této chvíle budu používat své nové jméno - Eva Morcinek Čapníková  :-)

16. září 2012

Naše Mínuška alias "mamáč" dneska oslavila své třetí narozeniny. Přejeme jí hodně zdraví a chuti do práce, radostné chvíle se smečkou nejenom tou čtvernohou ..... úspěchy v coursingu

Mínečka - 3 roky

8. září 2012

Dnes si pro naší Agirku přijeli noví páníčci.... bude se mít super, protože bude mít doma beardedčí kámošku Dračici a ještě jako ochránce středoasiatku :-)               .... tak hodně štěstí " smutná vílo"

Agira s novými páníčky..

linka

tak ještě poslední milující rodina pro naší Agirku... Agira je páníčkova nejmilejší holka bude se nám těžko loučit   :-(

30. srpna 2012

Dnes se s námi rozloučila i All Stars..... Přijeli si pro ní z Křenovic od Brna. Páníček už je v důchodu a je to jeho druhá beardie, tak dobře ví do čeho s paničkou jdou.  Bude se mít přímo královsky. Jen na výstavě jí asi neuvidíme, ale to vůbec nevadí, hlavně ať se to naše zlatíčko má moc dobře.

All Stars s novými páníčky :-)

29. srpna 2012

Dnes si přijeli pro našeho jediného kluka. Armani bude bydlet v domečku ve vesničce blízko Oloumouce. Bude mít senzační paničku, která ho chce jako kamaráda na procházky, na zahradu a prý hlavně domů. O Armaniho se budou prý štřídat obě sestry. Jsou moc spokojené a Armani se určitě bude mít dobře. Domluvily jsme se, že se brzy navštívíme, abych viděla jak Armani roste......

Armani a jeho nová rodina

27. srpna 2012

Dnes si našla novou rodinu naše Afra... Bude bydlet v domečku spolu s bobtailí holkou Aišou blízko nás v Nýdku. Určitě se bude mít dobře a díky blízkosti jejího nového domova se budeme i často vidět.

Afra s novou paničkou

25. srpna 2012

Rozloučili jsme se s Aurigou, která se bude mít moc dobře. Přešla do smečky s beardedkou Hugem a starší fenkou, kterou mají z útulku. Určitě jí uvidíme na některé z výstav, nebo akcích klubu. Podle zpráv se začlenila dobře, kamarádí se s kočičkami a krade jim kořist.... Slupla totiž ulovenou myš :-)  Těšíme se  na fotečky z nového domova.

Auriga s paničkou :-)

Do galerie jsem přidal fotky z našich srpnových procházek

Luboš a štěňata

14. srpna 2012

Přidala jsem dvě krásná videa.... samozřejmě na nich jsou štěňátka a jedno je z koupání těch starších v Tyrce

11. srpna 2012

....utíká to jako voda... vůbec nemám čas aktualizovat stránky a informovat tak Vás co se u nás děje.... všechen čas se nyní věnuje štěňátkům. Je to kouzelné a vyčerpávající, kolotoč : krmení - venčení- spánek jen tak na chvíli - hry - venčení - krmení - venčení  - spánek na chvíli - venčení - hra - venčení - návštěva - krmení - venčení - spánek - venčení - hry - venčení - poslední krmení - venčení a slastné ulehnutí k delšímu spánku....  Jezdíme na louky a do lesa na průzkum, pojedeme do města. Střídají se u nás náštěvy jak na běžícím páse.. s dětmi, se psy, jen dospěláci.... štěňata neřeší vůbec nic, nadšeně se vrhají na příchozí ať jsou to děti, psi, nebo dospěláci. Zdárně jsem prošli kontrolou vrhu, štěňátka jsou naočkovaná, netetovaná a připravená odejít do svých nových domovů. Bude se nám s nimi jen těžko loučit ..... Naštěstí je už rozhodnuto a jedna naše holčička u nás zůstává... je to Arisa...

všechna naše štěňátka - 7,5 týdne

4. srpna 2012

Další týden je za námi.... Armani má 5 kilo a ostatní se nedají zahambit... Auriga je v těsném závěsu, pak Arisa a další tři holky jsou na tom stejně 4,3 kg. No zdá se mi to moc :-( .....Ubrali jsme bílkoviny, více se pohybují, protože venku je moc fajn a tak doufáme, že další růst už nebude tak překotný. Mističku s jídlem vždy vymetou, připadá mi to, že než se otočím v mističce nic není. Naštěstí se Mína rozhodla, že takhle velké macky už krmit nebude a už je prostě odstavila. Dobře dělá, protože se musí rychle dostat do kondice ...čeká jí přece coursing v Telči :-) Štěňata zdárně zkoumají vše co se dá, navštívili "Psí školku", zatím jen jako veliká atrakce, ale brzy, tedy pokud budou u nás se bude i zkoušet cvičit :-D a vychovávat. Procházky, tedy zkoumání je velice baví. Nejvíce hra ve vysoké trávě :-)

28. července 2012

Uběhnul další týden...... štěňátka stále rostou a sílí - náš pejsek se přehoupl přes 4 kila a nejmenší fenka má 3,5 kg. Běh je rychlejší, skoky vyšší, zvídavost bezměrná. Stále mají chuť si hrát. Nejraději se prohánějí po zahradě. Už i teta Trixi si zvykla na neustálý cvrkot kolem ní, už není protivná a štěňátka nehoní :-) Zato Šerda vyrušen ze slastného spánku skokem štěňete na hlavu, ten si servítky nebere :-) ...pak štěňátko utíká s křikem se schovat a příště si již dá pozor, aby velkého strejdu nevzbudilo. Tunely jsou stále obsazené, když nikdo skrz neběhá, tak je tunel útočištěm někerého ze štěňat, kde se oddává zaslouženému odpočinku po rozverných hrách. Nejkrásnější okamžiky jsou, když člověk zavolá a z různých koutů zahrady nebo pokoje se rozběhnou malé tlapky a rychle běží, aby byli co nejdříve u toho dvounožce co je tak fajn. Je jim jedno zda to jsme my, domácí, nebo návštěva. Stejně rychle si běží pro pohlazení a pomazlení. Celé hodiny se vydržíme koukat se na to nádherné divadlo. Každý den je vidět, jak štěňata sílí jak si více dovolují vyjít si i sami jednotlivě dál a dál. Ale vždy když je potřeba hledají útočiště ve své smečce a někdy i u své maminy.

letní siesta

21. července 2012

Moc to letí.... štěňatům je pět týdnů... více méně mají všichni už 3 kilogramy, jen někteří mají skoro půl kila přes :-D. Štěňátka si nádherně hrají... je stále na co koukat  a tak na televizi pěkně sedá prach co zvíří chlupy našich čtyřnožců a řekla bych že jsme jí již hodně  dlouho nezapnuli. Stále většinu času štěnda prospí, ale když jsou vzhůru stojí to za to. Hry jsou stále divočejší a když počasí dovolí jsou s námi na zahradě, nebo bez nás v ohrádce venku. Snažíme se je zvykat na ruch a vše důležité s čím by se mohli v budoucnu setkat, a tak sekačka, motorová pila, vysavač, mixer, vysoušeč vlasů a třeba i spadlá poklička je součástí naší štěněcí předvýchovy. Stále se se štěňaty manipuluje, prohmatávají se , kontrolují se rostoucí zuby, češou se hlavně přední nožky, protože víme, že to naši chlupáči moc nemusí, tak ať to mají noví páníčci snažší. Snášejí i vykoupání a vysoušení. V nastávajím týdnu je čeká první jízda autem... pojede se na výlet do lesa. Proběhly další návštěvy a dětská mazlící a hrací přepadovka je u nás skoro každý den, tak i když se u nás žádné malé děti nevyskytují, naše štěňátka s nimi budou mít zkušeností dost a dost. Krmíme stále masíčkem smíchaným s kozím mlíčkem a jeden den v týdnu patří za studena lisovaným granulkám opět rozmáčených v kozím mléku. Po pravdě ty granulky jim moc nejedou. Maminka Mína má pořád hodně trpělivosti a stále několikrát denně dovolí již kousavým štěníkům sát mlíčko. Stále ho má dost a dost, je ve skvělé formě, denně spucuje kolem tři kilogramů kvalitního masa, zeleniny s přídavkem minerálů, pivovarských kvasnic a mořských řas, svačinkou je občas tučný tvaroh s medem a žloutkem. Dostává se i do kondice co se týče běhání....chodí již s námi na procházky a i když jí struky plné mlíčka překážejí ( houpají se moc pod bříškem ) již je schopná Trixinu doběhnout a nyní i předběhnout. Před několika dny se porpvé opět koupala a byla moc šťastná, že si může zaplavat a nosit aportky z vody, byla tak rozveselená, že i Šerda mohl být v její blízkosti spolu s aportem... to znamená, že Šerdík může plavat pro aport spolu s ní aniž by ho pokousala :-D

štěňata - 5 týdnů

15.července 2012

Tak a je tu čtvrtý týden života, tři štěňátka mají více něž 2,5 kg a dalším třem do  těch 2,5 kg moc nezbývá.  Po masíčku nejvice přibírá a na čelo se dostal náš jediný kluk.... má 2700 g, těsně za ním se stále drží naše hnědá kráska - 2680 g a Afra má 2600 g další v pořadí je Arisa, která má 2485g, All Stars má 2300g a poslení v řadě je Agira - 2220 g. Sice ten rozdíl půl kilogramu se mi zdá moc, ale ty dvě poslední jsou prostě nějak jiné, jemné a drobnější, možná jsou prostě geneticky jinde a pobrali geny z jiných předků   : - )     To však nevadí....  nám se líbí úpně všichni.

Je poznat jak rostou a sílí, hry se stávají divočejší a člověk by nevěřil, že to zlostné vrčení pochází z toho nězného malého hrdla. No ono být na zádech a mít dvě sestřičky na sobě, to se nedivím, že se brání. Nejvíce se projevuje vrčením Afra a Agira. Auriga zase všechny včertně brášky válcuje a jen se postaví a drží sestru nabo bráchu v objetí přímo zápasnickém, nenechá se setřást a beze slova pak ze sourozence sleze : - D  ....  Začínaji si více hrát s hračkami...už i míček je zajímavý, když před štěňátkem utíká. S hračkami se dá i přetahovat... no protože už máme i zuby .... Tak teď přijde ten čas kdy musíme vyzkoušet co všechno se dá kousat.

štěňátka s maminou :-)

V galeriích jsem přidala fotky a přidala jsem i nějaké to video.

 

7. čevence 2012

Už poprvé zkusili co je to pořádné jídlo....kuřecí prsíčka s mrkvičkou jim moc chutnala. Stále víc a víc potřebují zábavu a hračky. Stále někam lezou, hrají si a řvou :- ) Už to začíná být hodně zajímavé je pozorovat. Přidala jsem do galerie spoustu foteček našich miláčků. Tři týdny a od vrnících neustále spících a krmících se kouliček se naše smečka změnila na neposednou, divokou a velmi živou. Je to moc fajn je pozorovat jak rostou a bude nám hodně smutno, až budou odcházet do nových domovů.

první krmení

29. června 2012

Jak to letí, štěňátkům jsou již dva týdny, koukají s na svět, zkoušejí se postavit na vlastní nožičky a objevují svět. Dneska byli poprvé na chvíli venku ve stínu a zkoušeli lézt po travičce, objevovat broučky a kytičky. Po chvilce však usnuli. Všichni jsou spokojeni a rostou a sílí, aby měli energii na lumpárny co je ještě čekají.

naše štěňátka

23. června 2012

Ráno jsme s Trixinkou vyrazily směr Brno na mezinárodní výstavu do Brna...naposled do střední třídy - získaly jsme V2 a res. CAC a dozvěděly jsme se stavbě Trixinčiného těla zajímavé věci. Více se dozvíte v sekci - Výstavy

Docela zajímavé bylo poslouchat zasvěcené popisování toho nejdůležitějšího při posuzování bearded collií, kterým poučovat hlavní rozhodčí hospitanta, tedy adepta na posuzování : "No podívej se, úhlení to má mít jako skoro každý pes, nic zvláštního. Hlavně se zaměř na to, aby to mělo dlouhé chlupy, nenosilo ocas nahoru a rovný hřbet je taky nutnost." ....... už se těším až do řad rozhodčích přibude další skvělý specialista na plemeno bearded collie :-(

No a našim chlupáčků je už týden.... pěkně rostou, každý váží skoro jednou tolik než to co měli po porodu. Už jen nekníkají, ale občas se ozve i zvuk podobný štěkotu :-), plazí se po porodní bedně rychlostí blesku, hlavně když přijede pojízdná mlékárna. Spokojeně spinkají s plnými bříšky a brzy otevřou očíčka :-)

vrh "A" - 1 týden

16. června 2012

Tak a přišel ten velký den....... právě dnes se Mínušce narodilo 7 štěňátek, dvě hnědé - kluk a holka a pět černých - kluk a čtyři holky : - ) .... bohužel jich zůstalo pouze 6...hnědý klouček odešel za duhový most, tak ať je ti tam dobře hnědásku.....

štěňata - vrh "A" - Silesia Antracit

15. května 2012

Na dlouho jsem se odmlčela...Fecebook je velký žrout času i informace se tam dávají lépe a rychleji a tak stránky nějak stagnovaly.... ( ale potřebné jsem nyní doplnila )

Zveřejnění nakrytí nám moc štěstí nepřineslo a Mínečka dvakrát nezabřezla. Další náš pokus jsem ani na stránky nedávala....

Zato nyní mohu s radostí oznámit že naše Mína dnes byla na ultrazvuku a paní doktorka nám potvrdila březost...

ultrazvuk

Hrátky s kouzelníkem "Merlinem" tedy byly úspěšné :-)

více se dozvíte v sekci štěňata....

29. dubna 2012

Víkend strávený v Řásné u Telče byl ve znamení klubové výstavy a working testů ....

Na klubové akce se vždy velmi těšíme ani tento víkend nás nezklamal. Nádherné místo, celý kemp skoro jen pro nás s beardedkami, okolí přímo stvořené k vycházkám no prostě paráda. Přijeli jsme již v pátek odpoledne v klidu a pohodě jsme se ubytovali, šli na procházku. V sobotu nás čekala klubová výstava. Poprvé jsem vystavovala všechny naše chlupáče. No řeknu Vám je to náročné připravit všechny tři na výstavu. Česání je habaděj, hlavně proto, že vycházka se neobečla bez bodláčků, větviček a dalších věcí zamotaných do kožíšku. O tom jak špinaví přišli o tom ani nemluvím, zabahněné nohy a vlastně i celé tělíčko. No vlastně jako obvykle : - ) Výsledky se dozvíte v sekci - Výstavy

odmítnutí nalezeného jídla :-)
foto: ch.st. Chlupatý hopan

V neděli nás čekaly working testy - přihlášená byla jen Trixinka.... Primary Working test se nám povedl jen se ztrátou dvou bodů ze sta. Byla jsem velmi spokojená a tak jsme pokračovaly s Junior testem. Měla jsem trošku obavy z aportu, protože Trixi nemá aport ještě plně procvičený a někdy pouští :- )

chůze u nohy - Trixi
foto: ch.st. Chlupatý hopan

Trixinka krásně spolupracovala, řekla bych, že byla moc dobře naladěná a cvičení jí moc bavilo. Sice je to pro pejska dost náročné, ale Trixi to zvládala na jedničku... ono přijet v pátek - dlouhá cesta autem, mnoho nových psích kamarádů, dlouhá procházka, sobota celý den výstava a pak procházka, koupání a večer opět nové zážitky. Neděl ve znamení working testů, no pejsek toho má asi dost.

Přesto Trixi zvládla i obávaný aport s velkým nadšením a krásně míček přinesla :- )

aport - Trixi
foto: ch.st. Chlupatý hopan

Junior test jsme zvládly na 97 bodů ze sta.... Na příští rok nás čeká splnit ještě dva testy a doufám, že se nám to povede ....

21. dubna 2012

V sobotu jsme se vydali na klubovou výstavu na Slovensko. Jeli jsme se nejenom vystavovat, ale Trixi si jela pro pohár za Klubového Junior šampiona :-) Klubová výstava se konala v Hurbanove - známém městečku kde se již dlouho vaří pivo - "Zlatý Bažant". Krásný areál restaurace v bývalém kaštiely, počasí na jedničku, ani zima, ani horko. Trixinka si přivezla výbornou a res. CAC... Více v sekci výstavy.

15.dubna 2012

Jako obvykle v tuto dobu jedeme na výstavu do Ostravy.... Trixinka poprvé ve třídě střední s velikou konkurencí. Dosáhla ocenění výborná a res. CAC. Mohlo to být lepší, ale paní rozhodčí to viděla jinak i když se nám zdálo, že na vítězství tedy máme a kolem stojící si to mysleli také :-D ...Více se dozvíte v sekci " Výstavy"

18. listopadu 2011

V pátek jsme se vydali na Speciální výstavu BBBCK - do Nitry. Cesta byla náročná, samé náledí a ještě drobný incident..... protijedoucí auto nám urazilo zpětné zrcátko :- ( No bez něj se dost blbě jezdí. Dojeli jsme v pořádku a to bylo hlavní. Trixinka díky svým aktivitám zdaleka nedosahuje na délku srsti ostatních beardetek v jejím věku. Zalené zábaly do kravinců delku nepřidaly, ale " pravděpodobně daly srsti na kvalitě ", protože pan rozhodčí hodně vyzdvihl kvalitu a hrubou strukturu.... no a délka ta prý také bude. Museli jsme se spoléhat na to, že je alepoň dobře stavěná :- ) Když jsme se rozhlédli po konkurenci byli jsme dost napjatí. Holky to byly krásné a srst v délce co se nám ani nesní. Byl to pěkný boj....pan rozhodčí byl velice důkladný, proměřoval, prohmatával, obcházel, znovu prohmatával. Nechal běhat všechny a pak jen jednu, opět tam a zpět a pak do kruhu, znovu statika..... pak už se šlo na pořadí. I když na fotkách Trixi vypadá trošku jako "otrhánek" přesto jsme se líbili nejvíce. Trixi vybojovala V1, CAJC. Na BIS Junior jsme jasně vůbec neměli.... Vyhrál to nádherný Black Cooper First Class.....

Touto výstavou Trixinka získala titul - Klubový Junior šampion BBBCK

Trixi - SV BBCK - Nitra 18.11. 2011 - V1, CAJC

3. listopadu 2011

Mínečka je nakrytá ........ Šerdík se moooooc snažil : - )

27. října 2011

Mínečka hárá, tak se pokusíme opět o štěňátka...no a kdo bude možná otcem? Slůvko možná je nasnadě, protože buď si Mína postaví hlavu a řekne, že toho NE, nebo "Matka příroda" opět řekne, že Mína matkou nebude... Tentokrát jsme nic nenechali náhodě a po dlouhém rozvažování jsme si řekli, že zkusíme štěstí a vybrali jsme jako otce našich budoucích štěňátek našeho Šerdíka :- ) no aby byl pěkně po ruce když bude třeba.

Když se podíváte na fotku níže.... nejsou přece jenom krásný pár..... Snad se nám to povede....

Šerda s Mínou na klubovce 2011

Cherry Brandy od Emy Destinové -

Interchampion, Ch. CZ, SK, PL, CZ Club Ch., SK Club Ch. a i na poli pracovním má úspěchy. Má složené zkoušky, ZOP, ZZO, BH, LA1 s odřenýma ušima :-) kvůli paničce. Vyběhanou licenci na coursing, za střapcem běhá i na závodech i když pravda nejrychlejší není. V letošním roce jsme dodělali Klubového pracovního šampióna a s tím i Double klubového šampióna.

Cherry nyní běhá coursing a cvičí poslušnost, občas si zaskáče na parkuru agility, to ale jen pro radost, protože panička prostě Šerdu neuběhá. Zkoušeli jsme pást ovečky, ale na závody to není. Je to vyrovnaný seběvědomý pes a tak je předpoklad, že předá svým potomkům snad alespoň tu jeho nádhernou povahu, ale i něco z exteriérových kvalit by neškodilo. Vynikající je, že ani jeden z páru nemá žádnou reakci na střelbu ani na nárazové zvuky.

Cesmína Malý vousáček -

nemá žádné výrazné úspěchy na poli výstavním, neboť nám nemoc trošku zkřížila plány a pak nějak ztratila chlupy. Jinak oceněna vždy známkou výborná. Mína jako nejmladší beardedka v ČR složila v pouhých šesti a půl měsících "primary working test for bearded collie " s počtem bodů 98 ze 100. Nyní se po nemoci vrhla na coursing, což jí velice baví. Je posedlá střapečkem a své umění si někdy zdokonaluje i lovem skutečným :-) Honí vlaštovky po poli a kočky jsou její vášeň :-) Cvičíme poslušnost jen tak pro radost, protože nechce a nechce nosit aporty, tak to na žádné závody moc není. I když to nevzdáváme a stejně cvičíme. Jinak je to velice umazlená psí holka, bez reakce na nárazové zvuky s povahou krásné ztřeštěné a někdy zbrklé fenky.

Tak se necháme překvapit jak to všechno dopadne....držte palce :- )

12. října 2011

Tento víkend jsme strávili v Českých Budějovicích. Již v pátek jsme vyrazili směr Jižní Čechy a ubytovali jsme se jako již tradičně v autokempu "Dlouhá louka". V sobotu nás čekala mezinárodní výstava a v neděli II. klubová výstava KCHBC. Je to pohoda, nemuset jet celou noc a pěkně si v klidu vstávat před šestou a pak se vydat na výstaviště. Pravděpodobně změnami sestavy rozhodčích se museli změnit kruhy a bearded collie se posuzovali ve venkovním kruhu a jako poslední plemeno. Bylo sychravo, zima, pršelo, no výstavní den jak se patří. Pro dlouhosrstá plemena to je opravdu lahůdka. Naštěstí již skoro všichni vystavovatelé jsou vybaveni přístřešky, stany, pavilonky a tak se to dá přečkat i se suchou beardií. Bylo to opravdu dlouhé čekání posuzovat se začalo až kolem poledne. Přihlášená byla pouze Trixinka a v konkurenci 7 fen získala známku výborná. Paní rozhodčí vybírala odlišné typy, než je Trixi, nebo Mája. Líbili se jí více chlupaté fenky s hustou podsadou. Přesto nás známka výborná moc potěšila. Byli jsme skoro nejmladší a rozdíl skoro 6 měsíců je u beardie hodně vidět.

V neděli nás čekala klubovka, jako tradičně se konala v areálu kempu. Opět žádný spěch, zázemí teplých chatek a přístřešek u kruhu. Také bylo o něco lépe než v sobotu i pršet přestalo. Na klubovou výstavu bylo přihlášeno jen 54 zvířat. Pan rozhodčí je znám svým precizním posuzováním, které objeví skoro každou chybičku. Nejprve do kruhu nastoupil Šerdík v konkurenci tří pejsků si svým nádherným pohybem vydobyl první místo se známkou výborný. Byli jsme moc šťastní a spokojení, protože v poslední době nás poráželi psi s dlouhou pěstěnou srstí a ne vždy se nám zdálo, že rozhodnutí pana rozhodčího bylo správné. Ale takové je vystavování.

Nyní přišla řada na Trixinku. Do kruhu nastoupilo pět mladých fen. Pan rozhodčí pečlivě prohmatal všechny fenečky a pak se běhalo. Podle toho co jsme ve výstavním kruhu zvyklí se běhalo opravdu hodně. To je dobře, protože pastevecký pes by se měl opravdu předvést v pohybu a někdy se v malých kruzích beardedka sotva rozběhne a je po posouzení pohybu. Nejprve jsme běhali každá jednotlivě a pak se běhalo o pořadí. No abych pravdu řekla už jsem toho měla opravdu dost, asi po pátém kolečku jsem nemohla popadnou dech, ale statečně jsem se držela. Trixince to běhalo opravdu dobře a oproti sobotě běhala i rychle. Pan rozhodčí nahlas ohodnotil jednotlivé fenky a nakonec jsme zůstali jen dvě - Trixinka a Moonfellow Dream With Me. Pan rozhodčí se dlouho nemohl rozhodnout, nechal nás opět běhat, kdo tedy vyhraje.... Nakonec jsme byli druzí... a ptáte se proč? ve statice i v pohybu jsme prý byli úplně stejné, nakonec rozhodla srst. Trixinka, má méně podsady a to nás stálo první místo :- )

II.KV KCHBC - ČB - Trixi - V2

V podvečer jsem se šli projít po Budějovicích. Trixinka se Šerdou obdivovali náměstí a je zase obdivovali japonští turisté :- )

ČB - náměstí a my . ČB - náměstí a my

V pondělí jsme stále ještě v Budějovicích a čeká nás, tedy vlastně Trixinku RTG DKK. Musíme se pochlubit....

Trixinka má výsledek vyhodnocení RTG DKK - 0 / 0 s rezervou.

Jsme moc spokojeni, protože mít zdravého pejska je snad ta největší radost.

5. září 2011

A je tu další Krajská výstava, tentokrát jsme se vydali do Dolního Benešova, Počasí nám přálo, sluníčko, modrá obloha, ale ne moc teplo. Opět jsem bojovali se sestřičkou a opět jsme byli první. Posudek od polského rozhodčího se nám velmi líbil. V závěrečných soutěžích jsme ale nepostoupili ani do užšího výběru. Prostě rozhodčí měl jiný vkus. Závěrečné soutěže jsou nevyzpytatelné, všichni zúčastnéní jsou výbornými představiteli svého plemene a je těžké vybrat nejlepší. Zde hraje roli vždy i trocha sympatie, nebo opravdu výjimečný pes. Snad se nám opět někdy zadaří a budeme soutěžit i v závěrečných soutěžích.

Trixi v Dolním Benešově - V1

14. srpna 2011

Užívali jsme si procházek, běhání za střapečkem, houbaření a volnosti. Po dlouhé době jsme se rozhodli opět se podívat do výstavního kruhu a vybrali jsme si výstavu v Ostravě. Sice je to výstava krajská, ale to vůbec nevadí. Poprvé jsme se potkali v ringu s naší sestřičkou Májou. Trixi i Mája jsou úplně skoro stejné, skoro bílé, hodně chlupaté a plné života. Naštěstí obě asi vystavování baví a tak se v kruhu obě pohybovaly velice dobře. Paní rozhodčí vybrala jako lepší naší Trixi, ale na příští výstavě to může být právě naopak. Velice nás potěšilo umístění v závěrečných soutěžích o nejlepší mladou fenu. V kruhu bylo mnoho krásných fen a víme, že beardedka je ve třídě mladých ještě nehotový pes a přesto byla vybrána na třetí místo a to ještě rozhodčím, který posuzuje převážně lovecká plemena. Měli jsme velikou radost z prvního krásného poháru.

Trixi v pohybu

28. června 2011

Tak tohkle se mi nepíše moc dobře. Moc jsme se těšili na štěňátka, už s toho důvodu, že jsem více méně doma a tak bych si užívala hry a starost o malé chlupaté kuličky, ale i proto, že Mínečka po prodělané pyometře by štěňata mít měla, aby se jí nastartoval správně imunitní systém. Bohužel ani výběr, který si Mínečka provedla sama a to se říká, že z lásky je to nejlepší, nám tu radost neudělal. Bohužel se štěňátka nenarodila. Pevně jsem doufala, že po neuspěšném snímku z ultrazvuku se alespoň jedno štěňátko někde schovalo a nebylo na snímcích vidět, ale nestalo se tak. Mína prostě není maminkou. Malá psí tělocvična i výběh pro štěňata na zahradě zeje prázdnotou.

Při dalším hárání zkusíme nakrýt znovu a uvidíme, zda to bude úspěšnější.

No a když tedy Mínuše nerodí, tak se bude moci běhat za střapečkem, lítat v lese a plavat v Tyrce co hrdlo ráčí. Snad každé zlé je pro něco dobré.

pejsci v Tyrce

28. května 2011

Byli jsme na Klubové výstavě KCHBC v Jihlavě. Trixinka nám udělala velikou radost, protože se pěkně předváděla, sice se při posuzování kroutila jako žížala, ale paní rozhodčí to brala jako projev vyrovnaného "happy" štěněte. Pochválila nám vynikající pohyb a získali jsme ocenění VN1. Máme z ní velkou radost. Šerdík ve třídě čestné byl také chválen za pěknou siluetu a perfektní pohyb, ale paní rozhodčí viděla úbytek pigmentu, který Šerda získal někdy před dvěma lety, prý snad jako následke velkého stresu, jako závažný problém a ohodnotila Šerdíka známkou velmi dobrý 2.

Celkový dojem z posuzování byl dobrý, přesto, že na takovou známku nejsme zvyklí. Paní rozhodčí pejsky pečlivě prohmatávala a dle mého názoru se jí líbili spíše pejsci drobnější a něžnější, než velcí a mohutní. Se známkou velmi dobrá jsme zdaleka nebyli sami. Však se můžete podívat na celkové výsledky v sekci výstavy.

Cherry

23. května 2011

Byli jsme s Mínečkou na druhém ultrazvuku...Paní doktorka říká, že Mína není maminkou. Já však pevně doufám, že se přehlédla a nějaké to štěňátko v bříšku je :- ) Mínečka se změnila v povaze a je celá taková jiná, mazlivá, nebojácná, veselá. Bříško je na omak pevné a možná brzy zkusíme to naše vytoužené štěňátko nahmatat :- )

Držte nám palce, aby tam bylo... proběhnutí celé březosti by mohlo naší Míně pomoci po prodělané pyometře. No a když to nevyjde, tak o příštím hárání to zkusíme znovu.

24. dubna 2011

V něděli jsme vyrazili na první coursingové závody - " Hanácký pohár ". Mínečka bohužel nemohla startovat a tak šel na start jen Šerdík. Bylo dost teplo a dusno, ale foukal větřík a tak bylo i příjemně. Bohužel jsme neměli svého sapringpartnera, protože "Lexi" nepřijela...no fenky to mají těžké, hárání je nevyspytatelné. Bohužel nám vybrali do dvojice borderku, která neběhá moc dobře, alespoň z našeho pohledu začátečníků. Šerdík málokdy trénoval ve dvojici a tak nemá s párovými běhy moc zkušeností. První kolo bylo odstartováno a Šerdík běžel jako o život, kopíroval dráhu střepce a na partnera v běhu se neohlížel a soustředil se na střapeček. Borderka stále nadbíhala, křižovala a dle mého nezkušeného oka spíše pásla, než běžele coursing. Rozhodčí však nadbíhání a křižování trati viděli jinak než já a borderka získala více bodů než Šerda. Druhé kolo bylo pro nás osudné....Vypustila jsem Šerdu o trošku později a borderka mu překřížila cestu a odvedla ho na druhou stranu, než byl střapec...hodnoceno jako nedoběh pro oba psy. Brzy bude video z obou běhů :-)

19. - 21. duben 2011

Tak v tomto čase jsme se vydaly s holkama na námluvy do Českých Budějovic a chlapi zůstali doma. Krásné počasí a pohoda. Moc jsem se těšila na Wilíka jak se zhostí nádherného úkolu. Člověk míní, ale příroda mění. Mína se rozhodla, že Wilíka, který měl před ní její maminku prostě nechce a basta. Tak hysterické projevy jsem jaktěživ neviděla a pokud by byl poblíž nějaký ochránce přírody, jistě bychom byly žalovány za velké týraní pejsků. Wilík se nesměl ani přiblížit, natož si dovolit nějaké důvěrnosti. Když jsme Mínu chytly a snažili se o znásilnění, kousala kolem sebe, kroutila se a řvala tak, že jsem byla smířená s tím, že žádná štěňata mít nebudeme. Vyšetření na progesteron z krve bylo správné a já jsem netušila proč takové ciráty. Po nějaké době nás napadlo zkusit přivést druhého dospělého psa. Wilík byl daleko a pomaličku se blížil Harry. Mína se změnila o 180 stupňů.... nahodila blažený úsměv a začala se nakrucovat. Harry jako zkušený milovník jí jemně políbil na ucho, něžně olízal a pak pomalu na věc, drobet jsme je přidržely, trošku jsme pomohly, pak malé fňuknutí a Mína již nebyla "panna". Svázání asi na 25 minut. Rozhodly jsme překrýt ve čtvrtek. Hned jak jsme přijely, tak jsme ženicha a nevěstu na chvilku pustily, aby si užili trošku toho namlouvání. Běhali, hráli si, dvořili se jeden druhému, skoro by se vše povedlo jen tak bez přičinění člověka, ale nechtěly jsme to nechat jen na nich a opět jsme jen trošku pomohly a pak jen přidržovaly při svázání. Dnes nebylo ani malé kvíknutí jen usměv v obou tvářích, vlastně ve všech tvářích nejen těch psích. Svázaní trvalo asi jako v úterý skoro půl hodinky... no a teď již jen čekat, jestli ten výběr naší Míny, byl ten správný :-) a za dva měsíce se narodí krásná černá štěňátka.....

svatební

ženich: Multi.Ch. ICh. Philemon Occasion - práce - pasení, agility, poslušnost ( ZVOP, LA1, LA2, ZOP )
nevěsta: Cesmína Malý vousáček - coursing, poslušnost ( licence, Primary working test for bearded collie ve věku 6 měsíců 98 bodů ze 100 )

9. duben 2011

Trixinka měla svoji výstavní premiéru :-) Protože jsme pilně cvičili, tak jí opravdu nic nepřekvapilo. Foukal silný vítr, páska kolem kruhů se třepotala a občas spadla nějaká výsledková tabule. Naštěstí tohle, ani velké množství psů a lidí Trixi neřeší. Povedlo se nám předvést se ve statice i v pohybu. Trixi se umístila jako Velmi nadějná 1. Více se dozvíte v sekci "Výstavy". Škoda, že v Ostravě není vypsána soutěž o nejlepší dorost, byla jsem zvědavá jak se bude Trixi chovat v kruhu v závěrečných soutěžích. Cherry byl ve třídě pracovní sám, dostal známku výborný 1, CAC a o titul Národní vítěz ho připravil krásný sytě černý pes ze třídy otevřené JCh. Filippo z Vilete Bohemia, který si zaslouženě odnesl i titul BOB.

Trixi v postoji

28. březen 2011

Tento víkend jsme se rozjeli na coursingové licenční běhy. Nejprve do Radslavic a pak do Bystřice pod Hostýnem. V sobotu jsme stihli jeden solo běh a jeden párový. V páru měla Mína i Šerdík borderku, naštěstí jim oba stačili. V neděli jsme licenční běhy dodělali a můžeme tedy již závodit.

Šrdík na licenčních bězích - coursing

15. února 2011

Přidali jsme povídání k jednotlivým pejskům ..... tak je zase co číst.

10. února 2011

Nějak jsme se odmlčeli...... ale zase už budeme pravidelně doplňovat všechny novinky z naší chovatelské stanice. Největší novinkou je asi plánované krytí naší Míny. Více se dozvíte v sekci odchovy a štěňata.

naše trojka v lednu 2011

Trixi roste jako z vody...tedy ne z vody ale ze syrového masíčka. Daří se jí moooc dobře a roste do krásy. Prvně jí v kruhu uvidíte v Ostravě na národní výstavě. Připravuje se i na Working testy v Jihlavě v květnu. Snad bude alespoň tak úspěšná jako v loňském roce Mína. I když si myslíme na víc :- )
Koukněte jaká jsme to krásná trojka... obdivují nás nejenom u nás doma, ale když jsme byli na velkém výletě v Praze, tak nás fotili snad úplně všichni ... zapózovali jsme si i s hradní stráží :- )

I tohle pózování nechalo hradní stráž úplně v klidu, nevím jak často se setkávají s blázny co si u hradní stráže odloží své psy a fotí si je. No vyfotili jsme své psy a i my jsme se zvěčnili. Fotky z výletu najdete v galerii na Picase.

Hradní stráž s chlupatou posilou ...

23. října 2010

tak je nás zase o jednoho více...do naší smečky přibyla nová psí holčička - Acetrix Lenzo Nacambel. Tady je její první fotka v novém domově. Brzy se o ní dozvíte více....

Trixi první den doma

15. října 2010

Víkend v Českých Budějovicích byl ve znamení II. KV KCHBC - Dojeli jsme v pořádku. Absolvovali jsme členskou schůzi KCHBC a v neděli v nádherném počasí jsme vystavovali. Šerda byl ve třídě sám a tak ho vítězství neminulo. Mína získala známku výbornou, ale na pořadí nedosáhla. V párech jsme si opět běhali sami a výstup jsme nezmeškali .... Pěkně se předvedli a zasloužili si pohár.

V pondělí jsme byli objednáni na RTG DKK k MVDr. Šebkovi - výsledek je super - Cesmína Malý vousáček má výsledek RTG DKK - 0 / 0

Cesmína - II. KV KCHBC

ještě jedna veliká novinka...Cherry Brandy od Emy Destinové má konečně přiznán titul InterCIB - tedy je mezinárodním šampionem....
18. září 2010

Neděle 12. září byla opět ve znamení výstavy. Šerdík si vyzkoušel třídu pracovní a Mína nemá na výběr a tak byla ve třídě mladých. Protože jsme hodně trénovali předvádění v páru, tak jsme si přihlásili i tuto soutěž. Počasí nám přálo, nepršelo a zima nebyla tak moc velká jako v dnech předešlých. Těšila jsem se na nějakou konkurenci, protože vím, že v Ostravě beardedky jsou, ale nedočkali jsme se. Bearded collie byly přihlášené pouze dvě. Dostali jsme nádherné posudky od polského rozhodčího a připravovali jsme se na soutěž v párech. A pak se stalo, to co se nám ještě nikdy nepřihodilo. Když začar Junior handling, tak jsme si šli zkusit běh v páru, pak jsme šli na záchod a když jsme se vrátili ke kruhu.... už byl na stupních vítězů nejlepší pár ..... prostě na krajské výstavě to jde všechno rychleji a já zvyklá na dlouhé čekání jsem to nějak nestihla. Moji náladu ani nemůžu popisovat a hned jsem to svedla na Luboše, který vlastně za nic nemohl. V dalších soutěžích - Nejlepší mladá fena a Nejlepší pes jsme nepostoupili ani do užšího výběru, ale Krajští vítězové dostávali malý pohár a tak jsme si rozšířili naši sbírku. Tak snad příště nic nepromeškáme.

předvádění v páru

25. srpna 2010

Nějak jsme neměli dost toulání po republice a tak jsme se vydali opět poznávat krásy přírody. Tentokrát jsme to vzali pěšky. Autem jsme dojeli od Nýdku a pak pěkně po svých jsme udělali takový malý okruh - navštívili jsme Slezské Beskydy. První cíl byla Čantoryje - vrch, který podle pověsti stejně jako Blaník v Čachách, ukrývá rytíře, kteří přijdou napomoc tentokráte Slezanům až bude nejhůř.... Žádného rytíře jsme nepotkali...asi je dobře. Počasí nám přálo tak napůl. Měli jsme naplánováno alespoň čtyři dny v lesích a horách mimo civilizaci, ale druhý den nás z hor vyhnal celodenní déšť. Pejsci byli hodně unavení a mokří a tak jsme pochod zkrátili pouze na dva dny. Příště to snad bude lepší a užijeme si pobyt vícedenní. Přesto i ta jedna noc v lese, myslím pro Mínu první, byla moc fajn. Jinak vždy spali se Šerdou v autě. Mína trochu vystrašená z nočních zvuků, hlídala naše ležení hlasitým štěkotem přestože byla dost unavená. Šerdík únavou usnul hodně tvrdě a nechal všechnu starost o naši "bezpečnost" v tlapkách Mínušce. Mína se bude muset ještě naučit jaké zvuky a ruchy jsou pro nás nebezpečné a které ne.... Prostě to nádherné usínání s měsícem a hvězdami nad hlavou, s cvrkotem cikád a koníků. To je snad nejkrásnější na těch našich výpravách. Pokud jsme dále od civilizace, můžeme pozorovat ptáky i zvířata a naslouchat zvukům přírody. Prostě balzám na duši.....

měsíc na horami

Ráno jsme se probudili do mraků a později začalo silně mžít. Ze začátku nám to moc nevadilo, šlo se lépe než v letním horku, ale pršelo stále více a nechtělo přestat a tak jsme museli okruh trošku upravit a vydat se na cestu zpáteční. Šerdík znalý poměrů se při každé zastávce pěkně položil do trávy, natáhnul si nožičky a čerpal sílu na další pochod. Mína každou zastávku využila k tomu jak Šerdíka potahat za vousy a nenechat ho odpočívat. Však později možná litovala, že si také neodpočinula. Pejsci byli mokří a hodně unavení naše poslední zastávka v přístřešku na Filipce byla už i pro Mínu odpočinková. Už se moc těšíme na "babí léto" kdy si opět vyrazíme na pár dnů do hor......

turistika s pejsky

21. srpna 2010

ve čtvrtek 12. srpna jsme se vydali směrem do Čech. V Jesenici blízko Rakovníka se konal "Víkend s bearded collií" a tam jsme nesměli chybět. Nejprve jsme si užívali procházek nedaleko zámku Lány, kde jsme naše pejsky patřičně připravili na nadcházející výstavy. Především Mína se slastně oddávala bahením zábalům a rozčesávání smrkovými větvičkami. Šerda nezaostával a tak jsme v pátek před výstavou měli co dělat. Počasí nám nepřálo, rozmoklý terén, louže a bahno provázelo první výstavní den. Poručit větru, dešti nás naštěstí nikdo nanaučil a tak jsme se statečně brodili, něktří v gumákách, někteří bosi. Někteří se vymlouvali na pátek 13. a někdo prostě jen nadával. Ani nám se nevedlo, tak jak jsem si představovala. Šerdík V2 a Mína dostala svou první známku velmi dobrá. Nebyla ovšem sama, paní rozhodčí výbornými šetřila. Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem vystavovala Breníka. Ve třídě mladých se snad jiná známka, než velmi dobrá nedávala. Později zhýčkání výbornými nám nyní tato známka není moc vhod. Přesto dle klasifikace je to známka, která se zadává jedincům bez vady. V sobotu se přemístil kruh na jiné místo, na drobné kamínky před restaourací. Nám to nevadilo. Začalo svítit sluníčko a nálada byla hned veselejší. I výsledky nás velmi potěšily. Šerdík V1 a Mína dostala známku výborná bez pořadí.

hlava Šerdíka

Chtěla bych poděkovat všem, kdo se na této akci podíleli. Hlavně Markétě Šatalíkové..... Zařídit takovou akci není jednoduché. Za počasí organizátoři nemohou a vlastně i v dešti a bahně je prece krásně a prší na všechny stejně...nebo snad ne. Byl to moc krásný víkend Markéto děkuji....

Veděli opět procházky v okolí a pak jsme vy vydali někam...někam kam nás dovede navigace. Máme ještě tři dny volna a tak hurá na výlety. Okouzleni pískovci, naše volba byla jasná - Teplicko Adršpašké skály. Počasí super, ani teplo, ani zima. Nádherných skoro 15 kilometrů uprostřed skal. Pejsci se trénovali v překonávání nejrůznějších nástrah v podobě šílených schodů, lávek, bažin, písku a neskutečnými davy lidí. Našli se však i místa, kde jsme byli uprostřed té nádhery sami.

Adršpach

Pak jsme se přesunuli dál na východ, náš cíl byly Rychlebské vrchy. Žulová - městečko znéme svými lomy na žulu a nádherným okolím stvořeným na procházky s pejsky. Vyšlápli jsme si na "Boží horu". Místo kde se pořádají náboženské pouti. Vzhůru kopcem vede křížová cesta a na vrcholu s nádherným výhledem do kraje stojí kostel panny Marie. Unaveni ze dne minulého, šlapali jsme jen asi osm kilometrů.

kostel p. Marie, Žulová

Přesun dál na jihovýchod, blíže k domovu. Na cestě jsme chtěli navštívit jeskyně "Na pomezí", ale fronta na prohlídku nás odradila a proto jsme raději šli do lesa na houby. Půl tašky hříbků a masáků jsme si odvezli domů.
Byla to krásná dovolená... a čeká nás ještě dalších pár dní strávených na horách v lese, dál od civilizace. Brzy se zase ozveme.

9. srpna 2010

Jsou i velmi smutné dny je tomu skoro právě rok, kdy jsem na toto místo psala velice smutnou zprávu. Nyní znovu musím napsat, že jsme naposled pohladili jednoho z našich pejsků. Na cestu za duhový most se za Breníkem vydal i náš zrzavý zlodějíček Brix alias Pixel. Nezapomeneme na Tebe ......

Brix

7. srpna 2010

Tak tenhle víkend jsme si udělali výlet do Budišova nad Budišovkou. Chtěli jsme zkusit jestli ti naši chlupáči mají ještě něajké vlohy pro pasení a tak jsme se vydali da trénink pasení na farmu u Kynclů. Koukněte na fotky v galerii a brzy bude nová sekce "Pasení" na našich stránkách.

ovečky

3. srpna 2010

Přidala jsem fotky z našeho výletu na Lysou horu ...mrkněte do galerie

16. července 2010

Konečně je léto a teplo a my si to užíváme... V galerii jsou fotečky z procházek a koupání.

7. července 2010

Chtěla bych se podělit o zkušenosti s krmením syrovým masem a zeleninou... článek nejdete v nové sekci " články "

4. července 2010

opět jsme jeli na výstavu....Nyní byl náš cíl opravdu blízko. Jeli jsme na Národní výstavu do Ustroně, což je pouhých 17 km od našeho domu. Výstava je na pěkném místě - stadion blízko řeky a městečko Ustroň je známé svými rekreačními a zábavními objekty již velmi dlouho. Dříve to bylo velmi vyhledávané rekreační místo pro " naše černé horníky". Přihlášeno bylo pouze 6 zvířat a ve třídách psi neměli konkurenci, ale i tak je to zaslouženáý úspěch, protože beardedky byli posuzovány rozhodčím na německé ovčáky, který byl velmi přísný a velmi hlasitě seznamoval okolostojící s výsledkem svých rozhodnutí. Při posuzování německých ovčáků jsem po dlouhé době, či nevím zda jsem to slyšela vůbec někdy. " Vyloučen z posuzování - bez ocenění a to nejenom u německých ovčáků, ale i u border collií. Důvodem byla nepřipravenost na výstavu, nevyčesaný pes, a žádná spolupráce s majitelem.

Mína se předvedla pěkně, nevadí jí žádné rušivé vlivy při posuzování, pěkně stojí, ale ještě zdaleka není hotová a srst nedosahuje té správné kvality. Přesto posudek byl pěkný a titul Nejlepší mladý plemene nás opravňoval k účasti na finálových soutěžích. Do kruhu jsme nastoupily, ale jen jsme se proběhly, tak jsme z kruhu odběhly...vybrán byl německý ovčák a PON.( jak jinak ) i v dalších skupinách se vybrali jen dva jedinci. No nevadí.....příště to bude snad lepší.

1. července 2010

Konečně jsme dostali nějaké fotky co nafotila v Brně Jana a tak jsem přidala fotky do galerie. Uvidíte ale jen třídu mladých feny... Pak se dnes česalo a fotilo...tak se podívejte do galerie na výsledek. Podařilo se zachytit Mínu s Pixelem, jak si hrají... ( Pixel se zamiloval ) a Šerda zase jednou v postoji. Zdá se že mu trošku dorůstají chlupy co mu vyškubala Mína, ale ještě nic moc....

19. června 2010

Jen tři dny nás dělily od třídy dorostu... Mína musela nastoupit již do třídy mladých. V konkurenci starších fen se bojuje jen těžko. Rozdíl 4 měsíce, 6 měsíců a osm a půl měsíce to je v životě mladého psa hodně. Vyhrála velmi pěkná Divoška Chlupatý hopan Lenky Matuškové, ale Mína se neztratila, byla Výborná 3 s velice pěkným posudkem. Bohužel jsem doma zapomněla fotoaparát a tak si budete muset počkat jestli najdu nějakou fotku u přátel....

6. června 2010

Opět jsme se vydali na výstavu a nyní byla našim cílem Nitra na Slovensku, kde se konal Středoevropský pohár - Klubová výstava britských pasteveckých psů. Mína získala známku VN1 a velice pěkně se předvedla. Přivezla si další pohár do své sbírky. Fotky jsou již také hotové, můžete se podívat v galerii.

26. května 2010

přidali jsme do galerie nějaké fotky ze cvičáku... uvidíte jak cvičí naše Mína....

15. května 2010

Krajskou výstavu psů ve Zlíně jsme si vybrali jako první výstavu, kde zkusíme jak se budou ti dva blázni chovat v páru. Vždy se nám líbilo jak krásně bok po boku běží dva jedinci stejného plemene a je jasně vidět kdo je pes a kdo fenka. Když jsem se dívala na ty naše dva... no kdo je fena a kdo je pes vidět je....Mína si běh ve dvojici vždy spojila s okusováním Šerdy a dáváním mu jasně najevo kdo šéfuje.... No nezbývá nic jiného než to trénovat a nejlépe na výstavě. Přihlásili jsme tedy Mínu i Šerdíka na Krajskou výstavu. Běh jsme zkoušeli před posuzováním. Atmosféra výstavy je prostě něco jiného než doma. Mína Šerdu nekousala .... běhali jsme dobře 10 minut a bylo to znát. Nakonec to vypadalo docela dobře. Chtěla jsem to prostě vyzkoušet, bylo mi jasné, že naše trošku nesourodá...věkově...dvojice nemá šanci na umístění, dokonce jsem to chtěla vzdát, když jsem viděla početnou konkurenci párů, ale výcvik je výcvik a tak jsme do kruhu nastoupili. Nebyli jsme jediní kdo měl občas problém s během ve dvojici, ale v postoji se Mína se Šerdou prezentovali pěkně. Rozhodčí nejprve vybral dvojici na třetím místě, pak na druhém a pak dlouho rozmýšlel.... bylo nás ještě v kruhu víc a tak mi bylo jasné, že my to nebudeme. Jaké bylo moje překvapení, když rozhodčí šel k nám a odůvodnil jeho výběr..... Přes rozdíl věku aktérů, výborná souhra a jasný rozdíl mezi psem a fenou ...toto je nejlepší pár. Tak to bylo opravdu velké překvapení a veliká radost.

Vítězství v párech

8. května 2010

Vydali jsme se na krajskou výstavu do Hlučína... Trénink je potřeba a tak jsme vzali Mínu, aby se naučila vystavovat. Docela nás překvapilo 6 přihlášených bearded collií. Nakonec byly posouzeny jen čtyři. Mína se předvedla krásně. Počasí bylo zajímavé..chvíli nadherné slunko, chvílemi se zdálo, že bude pršet a na závěřečné soutěže lilo jako z konve. Nejlepší dorost se ještě obešel bez vody .... Když jsme zjistili, že dorost posuzuje pan rozhodčí v zeleném kloboučku a uniformě bylo nám jasné, že to Mína bude mít těžké. Užší výběr pan rozhodčí začal krásným gordonsetrem a jako překvapení druhou vybral Mínu a třetí byl westík. Chvíli jsme běhali a pak se již rozhodlo o vítězi ...Gordonsetr vyhrál a Mína se umístila na krásném třetím místě a má svůj první pohár. Můžete se podívat i na pár snímků ve fotogalerii.

Hlučín 2010

6. května 2010

Přidala jsem různé galerie z posledního víkendu....

5. května 2010

Víkend byl ve znamení cestování ...Nejprve jsme si užili procházek po Českém ráji, večer zpívání u kytary a ráno odjezd do Mladé Boleslavi na Klubovou výstavu KCHBC. Mínečka dostala známku VN2 od anglického rozhodčího D. Hyda a Šerdík byl V4 ve třídě čestné. Večer jsme se vrátili do kempu a ráno jsme se opět vydali na cestu. Jako každý rok jsme jeli do Mariánských Lázní a dále jsme pokračovali do Německa a Rakouska. Domů jsme se vrátili až ve středu ..... Počasí nebylo super, ale stejně to byl krásný výlet.

21. dubna 2010

přidali jsem nějaké to povídání u Šerdy, Míny i Brixulína....

10. dubna 2010

Mína byla na své první výstavě. Byli jsme na Národní výstavě v Ostravě. Svého prvního vystoupení se zhostila Mína na jedničku. Nerozházel jí hluk v hale ani praskající balonky. Trošku jí to klouzalo, ale i pohyb zvládla pěkně.... třída dorostu - velmi nadějná 1 ... Máme velkou radost.

7. dubna 2010

přidali jsme fotogalerii z Working testů....

28. března 2010

... tento víkend jsme strávili v Jihlavě ,kde se konaly poprvé v historii - Working testy pro bearded collie. Účastnili jsme se se Šerdou i s Mínou. Oba chlupáči úspěšně složili Primary test - Cherry - 99 bodů ze 100 a Mína 98 bodů. Šerda pokračoval v Junior testu - opět úspěšně - 92 bodů. Postoupili jsme do Intermediate testu - bohužel jsem nepoznala, že to je už na Šerdu moc tři zkoušky zy sebou a tak jsme díky nedonesenému aportu tuto zkoušku nezvládli. Příští rok to napravíme, čeká nás zkouška intermediate a senior test.

Podívejte se na nové stránky naší sekce "obedience" v Třinci

7. února 2010

přidali jsme nějaké to povídání k Míně a Brixulínovi.

16. ledna 2010

naší Míně jsou dnes 4 měsíce... byli jsme na krásné zimní procházce a z té vznikla malá zimní galerie

13. ledna 2010

opět jsme byli trénovat s Mínou v Ostravě a tak jako obvykle jsme byli také na návštěvě u Aska a Jarky. Jarka nám udělala pár fotek..... jsou v galerii.

11. ledna 2010

Právě jsem dodělala tyhle nové stránky..... snad se budou líbit.

6. ledna 2010

přidala jsem nějaké fotečky do galerie .....

28. prosince 2009

.. v neděli 27. 12. jsme se zúčastnili tréninku na Working testy v Jihlavě... ve fotogalerii najdete nějaké ty fotečky účastníků
děkujeme Janě Ježků za její čas,trpělivost a dobrou radu ...

13. prosince 2009

přidala jsem nějaké to povídání u všech členů naší smečky ...

4. prosince 2009

přidala jsem pár fotek naší čertice do fotogalerie ....

17. listopadu 2009

přidala jsem informace do sekce - Výstavy, v rámci socializace jsme navštívili Jarku s Askem v Ostravě a tak naleznete v galerii několik fotek.
....jinak Mína se nedá fotit ... vyfotíme jí jen jako spící, nebo těsně po probuzení...jinak je to neřízená střela, zvědavá, nebojácná průzkumnice, kterou nerozhází tramvaj, náklaďák, nebo autobus na rušné křižovatce. Mína prostě je v pohybu, nebo spí.

14. listopadu 2009

... opět jsme vyjeli na výstavu a podařilo se nám získat poslední CACIB a tak má Šerdík splněné podmínky pro udělení titulu Interchampion

podrobnosti v sekci výstavy a později snad budou i fotky.

8. listopadu 2009

...jedna beardedka je prostě málo a tak se naše smečka rozrostla o nového člena...

Šerdík má novou kamarádku "Mínu"...vlastním jménem Cesmína Malý vousáček... brzy se dozvíte víc a bude mnoho nových fotek.

20. srpna 2009
Nastal smutný den, na cestu do oblačných výšin se vydal náš stařeček. Došel tam, kde není bolesti, ani utrpení...
Breníčku nezapomeneme na tebe .....

6. června 2009

... tak jsme se vydali na Slovenskou klubovou výstavu - Na Šerdíkovi je vidět, že jeho hlavní zábavou je lítání po lese a tak v konkurenci šampiónů s dlouhatánskými chlupy jsme nezabodovali.
byli jsme V4 ...přidali jsme i pár fotek do galerie.

4. května 2009
dnes se dožívá náš stařeček... ICh. Multi Ch. Bren Black Lim - Boro krásných 15 let ...

přejeme mu rychlé vyléčení úrazu a ještě pár krásných let ve zdraví a v plné síle ...

2. května 2009

přidala jsem na stránky fotogalerii a výsledky z klubové výstavy ...

17. dubna 2009

" Vážení vystavovatelé klubové výstavy KCHBC
konané dne 26.4.2009 v Ceskych Budejovicich.

Ve čtvrtek 16. 4. 2009 jsem chtěla telefonicky dojednat podrobnosti příjezdu pana Vuorinena do Prahy. Pan Vuorinen mi sdělil, že bohužel posuzovat nebude, nemůže přijet, neboť je hospitalizován. Obratem jsem obdržela i e-mail z finské strešni organizace s oznámenim o zdravotní indispozici pana rozhodčiho. Během čtvrtka (po telefonickém odmitnuti posuzováni většiny finských rozhodčích s aprobací na bearded collie z důvodu konáni dvou velkých výstav ve Finsku v přištím víkendu), se mi podařilo telefonicky domluvit rozhodčí - chovatelsku z Norska. Díky spřízněným osobám na sekretariátu Norského kennel klubu a velmi ochotné pani Ing. Fialové na ČMKU se podařilo vyřídit delegaci rozhodči v rekordně krátkém čase.
Pozvání k posuzování přihlášených bearded collií přijala paní Line Haugen - chovatelská stanice La - Faja.

Těším se na viděnou s Vámi přiští neděli.

Za výbor KCHBC Lenka Folget-Klimova "

1. března 2009

v sekci Klubové zprávy jsou zveřejněný výsledky pracovní sezóny 2008 a podrobnosti klubových akcí...

8. února 2009

výlet do Polska se vydařil ... Cherry V1, CWC a res. CACIB ( přechází po Snoopym )
více v sekci výstavy

26. ledna 2009

...tak nám ten rok krásně začal... po dlouhé době jsme zase byli v Trenčíně a výsledek ... Cherry V1, CAC, CACIB
více se dozvíte v sekci výstavy

6.ledna 2009

kdo by měl zájem o krásné 10 týdení pejsky ... otec: Scottsdale Never Say Never - matka: Cindy Black Z knížecích sadů

Můžete zavolat ... Jarka Jandová z Bartoušova, tel.: 608314341

13.prosince 2008

kdo se chce podívat i na jiné fotky než jen na fotky pejsků, tak v galerii jsou nové odkazy...

7. listopadu

galerie z Nitry je hotová.... sekce Fotogalerie

4. listopadu 2008

úspěšný víkend na Slovensku.... nejprve na MVP Šerda V1, CAC a r. CACIB -( CACIB přechází po Sammym který již ICh. je )...

další výstava byla Speciálka BBCK - tam Šerda byl až druhý - V2, r. CAC, ale i tak jsme měli velikou radost ... výsledky v sekci výstavy a foto bude později

8. října 2008

tak i galerie z II. klubové výstavy KCHBC je hotova ...

29. září 2008

první galerie ja ne světě ... nejprve MVP a najdete jí v sekci Fotogalerie jako obvykle .....

28. září 2008

velmi úspěšný víkend... MVP České Budějovice - třída šampiónů V1. CAC, CACIB
a na druhé klubovce jsem zase ukořistili V1 CAC...
více v sekci Výstavy ...

17. září 2008

přidala jsem galerii z Krajské výstavy v Horním Benešově... podrobnosti o našem úspěchu jsou v sekci výstavy

v sekci Klubové zprávy je přidáno obsazení kruhů na Druhé klubové výstavě KCHBC v Českých Budějovicích.

1. září 23008

přidala jsem galerii ..... tak se můžete podívat na fotky u Beskydského poháru - Agility

28 srpna 2008

tak jsem přidala první album do fotogalerie - nejprve uvidíte agility ... ale i speciálka je už hotová

24. srpna 2008

víkend s BC - Jihlava ...tak jsme si užili krásný víkend v Jihlavě. V sobotu na speciální výstavě Šerda V1 CAC, ale v neděli v běhu střešťenců jsme se "diskli" ....více později v sekci výstavy a agility

20. srpna 2008

zde najdete návrh na změnu Bodovací tabulky pro " Pracovní BC "

17. srpna 2008

POZOR! ZMĚNA ROZHODČÍHO NA SPECIÁLNÍ VÝSTAVĚ V JIHLAVĚ!

Ve čtvrtek 14. 8. 2008 mi paní Jadwiga Niciewicz zaslala e-mail. Velice se omlouvá, ale ze závažných zdravotních důvodů nemůže přijet a posoudit bearded collie na Speciální výstavě v Jihlavě dne 23. 8. 2008.

Požádala jsem pana Róberta Kanáse , zda by se posuzování ujal. Jsem ráda, že je ochoten pomoci nám v tak nečekané a nepříjemné situaci a přijal moje pozvání.
Děkuji také paní Mikšíkové za neocenitelnou pomoc při vyřízení jeho delegace v tak stresovém termínu.

Slávka Dejmková

11. srpna 2008

... v sekci Klubové zprávy je přidán jmenný seznam přihlášených na Speciální výstavu KCHBC v Jihlavě ...

2. srpna 2008

nové album ze semináře obedience s Aničkou Schoenberger je ve fotogalerii...
v sekci klubu je obsazení tříd na speciálku a v sekci obedience je nějaké povídání...

20. července 2008

přidala jsem galerie z " Prodlouženého víkendu s Obediencí - 1. - 3. 5. 2008 " ...sekce Fotogalerie

12. července 2008

trošku jsem zaktualizovala sekce - Cherry, Bren a Obedience....

9. července 2008

dneska jsem dodělala alba z MVP Nitra 2008, Klubovky Nitra 2008, MVP Intercanis 2008 a dvou polských výstav snad dnes budou na webu...

8. července 2008

po dlouhé době, to protože jsem teď skoro pořád v práci, jsme se vydali opět na dlouhý výlet do hor. Foťák byl s námi a tak bude pár foteček ve Fotogalerii...

6. července 2008

výlety do Polska nám dělají radost... a to nejenom blízkostí výstavy, tentokrát jsme to měli jen 17 km, ale i výsledky. Šerdík porazil v souboji o Nejlepšího psa svého odvěkého rivala v Polsku Ch. Celtic Pride of Smartness. BOB nám unikl jen o vlásek, běhali jsme asi 10 koleček společně s krásnou 17. měsíční fenkou ( dcerou nám dobře známého psa Dea - Dro Marco Polo ) a výsledkem bylo, že fenka nenosí ocásek nahoře. Jinak to prý bylo velice těžké rozhodování.

28. června 2008

velice úspěšná sobota, dneska na mezinárodní výstavě v Brně jsme se Šerdíkem dodělali Českého šampióna.... více v sekci výstavy

15. června 2008

udělali jsme si zase výlet do Polska a měli jsme velikou radost... Šerda BIG III v Raciborzi

8. června 2008

velmi vydařená sobota... Šerda získal dvakrát res. CAC ... více v sekci výstavy

31. května 2008

přidána galerie z klubovky...

26. května 2008

přidány výsledky Klubové výstavy KCHBC .... v sekci výstavy

18. května 2008

v sekci Klubové zprávy je dodáno obsazení tříd na Klubové výstavě KCHBC - 25. 5. 2008

4. května 2008

dneska je Breníkovi 14 let ... moc bychom si přáli, aby byl ještě dlouho s námi ve zdraví a radosti...

24. dubna 2008

dneska jsme trošku fotili a tak vzniklo malé album našich vousatců - je ve Fotogalerii

19. dubna 2008

dneska jsme úspěšně složili zkoušku BH, podrobnosti v sekci Sport

12. dubna 2008

snad poprvé jsem byla na výstavě bez psa.... na focení nic moc podmínky, ale užila jsem si to ...galerie z výstavy je ve Fotogalerii a výsledky v sekci výstavy

23. března 2008

přidáno nějaké to povídání a fotky do sekce Agility a Obedience

také se můžete podívat na nové stránky našeho nového cvičáku v Třinci

4. března 2008

přidány nějaké fotečky ze cvičáku ...

1. března 2008

Do sekce klubové zprávy přidány výsledky pracovních soutěží za rok 2007

25. února 2008

... místo toho abych zvelebovala domeček, couráme se po horách. Dneska jsem vzala i foťák a tak máme v galerii nějaké fotečky

17. února 2008

úspěšné ukončení víkendového semináře rozhodčích a stewardů v Hodoníně.... více v sekci Obedience

23. ledna 2008

... do klubových zpráv přidány přihlášky a propozice na klubové akce v roce 2008

22.ledna 2008

... tak dneska jsme si byli pro našeho zrzavého. V sobotu se na procházce zakoukal do dáli a zacpal uši. I přes naléhavé volání a lákání na piškoty se vydal do kraje. Dnes se objevil v útulku v Třinci. Po zaplacení poplatků jsme si odvezli docela spokojeného Brixulína.

Brix v útulku

přidáno nějaké to povídání u Brixe, Brena i Šerdiče

15. ledna 2008

Dnes jsme byli poprvé na novém cvičáku, kde budeme cvičit agility. Našli jsme i zájemce o cvičení obedience a tak se tam budeme věnovat i tréninku tohoto krásného sportu. V Třinci je krásný veliký cvičák, kde se nám moooc líbí. Snad se budeme líbit i my... dlouho jsme necvičili a tak to bylo znát.

v sekci agility a obedience doplněno nějaké to povídání

Vánoce 2007

... největší novinka.... naše smečka se odstěhovala do malého domečku pod horami...

náš domeček...

poslední aktualizace - 03.10.2018
webmaster © Breneva

nahoru